Trwa ładowanie...
d1nqrwg

Józef Iwulski oceniony przez KRS. "Zero głosów pozytywnych"

Józef Iwulski nie powinien być dalej sędzią Sądu Najwyższego. Taką opinię wydała Krajowa Rada Sądownictwa. Ostateczna decyzja należy do prezydenta Andrzeja Dudy.
Share
Józef Iwulski nie powinien być dalej sędzią Sądu Najwyższego - taką opinię wydała KRS
Józef Iwulski nie powinien być dalej sędzią Sądu Najwyższego - taką opinię wydała KRSŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d1nqrwg

Józef Iwulski nie dostał pozytywnej opinii od żadnego z sędziów KRS. Żadnego poparcia spośród 20 członków Rady nie otrzymał też prezes SN (kieruje izbą karną) Stanisław Zabłocki. Co do pięciu innych sędziów zdania KRS były bardziej podzielone, ale oni również nie otrzymali pozytywnych opinii.

KRS poparła za to dalsze orzekanie jako sędziów Sądu Najwyższego Zbigniewa Myszki, Anny Kosłowskiej, Bogumiły Ustjanicz, Mariana Kocona i Rafała Malarskiego. Głosowanie było utajnione. Rzecznik Maciej Mitera nie podał uzasadnienia podjętych przez KRS decyzji

Józef Iwulski jest (zależnie od interpretacji przepisów) następcą lub zastępcą emerytowanej bądź urlopowanej Małgorzaty Gersdorf. W środę szef Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz pokazał teczkę personalną Iwulskiego. Według historyka służył on w kontrwywiadzie wojskowym, a w czasach stanu wojennego awansowano go nawet na oficera.

d1nqrwg

Zobacz także: Żebrowski w programie "Tłit": mówiłem ministrowi, jak zemścić się na Rosjanach

Sędzia uważa, że Małgorzata Gesrdorf nadal sprawuje swoją funkcję. - Jej kadencję wyznaczają przepisy konstytucji. W związku z tym nie trzeba uzyskiwać jakiegoś orzeczenia sądu czy Trybunału Konstytucyjnego. Nie można za pomocą czegoś, co się nazywa w tym przypadku obejściem konstytucji, skracać jej kadencji przez obniżenie wieku emerytalnego - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Iwulski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nqrwg

Podziel się opinią

Share
d1nqrwg
d1nqrwg
Więcej tematów