Trwa ładowanie...
d7wso5m

John Kerry: przedstawiciele Rosji kłamali mi w twarz

Rosja wielokrotnie "kłamała mi i innym osobom w twarz" na temat swych działań na Ukrainie - oświadczył w amerykańskim senacie sekretarz stanu USA John Kerry. Szef amerykańskiej dyplomacji nie powiedział, czy jest zwolennikiem uzbrojenia Ukrainy przez USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Kerry
John Kerry (PAP/EPA, Fot: Jim Lo Scalzo)
d7wso5m

Występując przed senacką podkomisją ds. badania wydatków budżetowych, Kerry powiedział, że Rosja uprawia największą od czasów zimnej wojny propagandę i wielokrotnie "wprowadzała w błąd i kłamała" na temat swej działalności na Ukrainie.

- Rosjanie uporczywie wprowadzali w błąd i kłamali, jakkolwiek by to nazwać, mi i innym osobom w twarz przy wielu różnych okazjach na temat swej działalności - powiedział Kerry. USA i NATO od dawna przedstawiają dowody, że Rosja aktywnie wspiera i uzbraja separatystów na wschodzie Ukrainy, czemu Kreml zaprzecza.

Kerry był też pytany, czy Stany Zjednoczone zaczną dostarczać Ukrainie broń defensywną, o co apelują do administracji kongresmeni z obu partii. Broń ta miałaby pomóc ukraińskim siłom rządowym walczyć ze wspieraną przez Rosję rebelią na wschodzie Ukrainy.

Sekretarz stanu powtórzył, że ta opcja jest rozważana przez rząd USA. Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy osobiście jest zwolennikiem zbrojenia Ukrainy. Podkreślił natomiast, że USA chcą zwiększać pomoc finansową dla Ukrainy, do czego konieczna jest zgoda Kongresu.

d7wso5m

Podziel się opinią

Share
d7wso5m
d7wso5m
Więcej tematów