Trwa ładowanie...

Joanna Lichocka rezygnuje z zasiadania w podkomisji. Przez Macieja Laska

Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości zrezygnowała w czwartek z zasiadania w stałej podkomisji do spraw współpracy z zagranicą i NATO. Posłanka tłumaczy, że to "znak sprzeciwu" wobec szefowania temu gremium przez Macieja Laska z Koalicji Obywatelskiej.

Share
Joanna Lichocka rezygnuje z zasiadania w podkomisji. Przez Macieja Laska
Źródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER /EAST NEWS
d2fe3if

Joanna Lichocka w rozmowie z PAP oświadczyła, że zgodnie z ustalonym parytetem, przewodniczenie w podkomisji stałej do spraw współpracy z zagranicą i NATO, przypadło opozycji. "Oni podczas posiedzenia nas zaskoczyli, zgłosili pana Macieja Laska. Nie chcąc łamać zasad sejmowych, moi koledzy i ja wstrzymaliśmy się od głosu. On oczywiście został głosami PO wybrany. W związku z tym, ja zrezygnowałam z uczestnictwa w komisji" - przekazała posłanka PiS.

Parlamentarzystka nie kryła także oburzenia związanego z wyborem Laska na szefa gremium. Uznała ją za "przekroczenie granic przyzwoitości". "Pan Maciej Lasek autoryzował wersję, według której doszło do katastrofy smoleńskiej, która obrażała polskich oficerów, polskich pilotów i była zgodna z linią propagandową Kremla. To jest dla mnie nie do zaakceptowania, żeby taki człowiek kierował pracami takiej komisji" - dodała posłanka PiS.

d2fe3if

W wyborach parlamentarnych uzyskał mandat z list Koalicji Obywatelskiej. Startował w okręgu podwarszawskim, otrzymując 15 804 głosy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fe3if

Źródło: wnp.pl

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

d2fe3if

Podziel się opinią

Share
d2fe3if
d2fe3if
Więcej tematów