Trwa ładowanie...
ycipk-1vg4ez
ycipk-1vg4ez

"Jezioro Łabędzie" w Teatrze Wielkim

W Teatrze Wielkim odbędzie się w piątek premiera "Jeziora łabędziego" Piotra Czajkowskiego. Spektakl baletowy będzie połączeniem klasycznego baletu z elementami współczesnymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1vg4ez

Jako choreograf zadebiutuje w Warszawie Irek Muchamiedow - wybitny tancerz Baletu Bolszoj i Baletu Królewskiego w Londynie. Sztuka baletowa - powiedział tancerz i choreograf - nie istnieje bez muzyki, jest jej podporządkowana. Muchamiedow podkreślił, że zależało mu na zachowaniu klasycznego stylu tego baletu.

Wszelkie decyzje dotyczące wyboru obsady podejmował sam choreograf. W spektaklu premierowym wystąpią: Dominika Krzysztoforska - w roli Odetty-Odylii, Sławomir Woźniak - jako Książę Zygfryd oraz Andrzej Stasiewicz - jako Benno, przyjaciel Księcia. Scenografię przedstawienia przygotował Paweł Walicki, kostiumy zaprojektowała Irena Biegańska.
Prapremiera "Jeziora łabędziego" odbyła się w marcu 1877 roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie. Polska premiera baletu miała miejsce w warszawskim Teatrze Wielkim w grudniu 1900 roku. (kar)

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1vg4ez

ycipk-1vg4ez
ycipk-1vg4ez