Trwa ładowanie...
d29l4d1

Jeszcze w tym roku obligacje przez telefon

Jeszcze w tym roku inwestorzy będą mogli
kupować obligacje Skarbu państwa przez telefon - zapowiadają
przedstawiciele Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA. Od lipca
2000 roku można je kupować również za pośrednictwem Internetu.

d29l4d1

Prace nad wprowadzeniem zakupu obligacji skarbowych przez telefon trwają intensywnie. Mamy kilka koncepcji, które przedstawimy Ministerstwu Finansów i wprowadzimy tę wersję, która uzyska ostateczną akceptacje resortu - powiedział w niedzielę Maciej Trybuchowski z CDM Pekao SA.

Zapewnił, że biorąc pod uwagę stan zaawansowania prac nad stworzeniem odpowiedniego systemu, zakup obligacji drogą telefoniczną możliwy będzie jeszcze w tym roku.

Trybuchowski ocenił, że już teraz dostępność obligacji skarbowych jest bardzo szeroka. Inwestorzy mogą je nabywać nie tylko w biurach maklerskich, ale od lipca 2000 roku również za pośrednictwem Internetu.

W większości biur maklerskich drogą telefoniczną można nabywać akcje. Zależy nam, aby w ten sposób prowadzić również sprzedaż obligacji, co zwiększy ich dostępność na rynku - powiedziała wicedyrektor departamentu długu publicznego Ministerstwa Finansów, Anna Suszyńska.

Według niej, jak najszybsze poszerzenie form dystrybucji obligacji skarbowych jest o tyle ważne, że stopniowo na rynku zmniejsza się liczba punktów obsługi klienta. (and)

d29l4d1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29l4d1
Więcej tematów