Trwa ładowanie...
góry

Jeszcze dzisiaj w Tatrach prędkość wiatru może przekroczyć nawet 100 km/h

Nadchodzi wichura ostrzegają synoptycy. W Tatrach jeszcze dziś prędkość wiatru może przekroczyć nawet 100 kilometrów na godzinę. W Zakopanem wiatr ma osiągać prędkość około 70 kilometrów na godzinę.
Share
Jeszcze dzisiaj w Tatrach prędkość wiatru może przekroczyć nawet 100 km/h
Źródło: WP.PL, Fot: Internauta Mirosław Jabłoński
d2ekn0c

Na szczęście są spore szanse, że nadchodząca wichura nie będzie tak silna jak ubiegłoroczny świąteczny huragan, który powalił w Tatrach Zachodnich tysiące drzew.

Michał Furmanek szef IMGW w Zakopanem potwierdził w rozmowie z Radiem Kraków, że prognozy nie przewidują ekstremalnej prędkości wiatru. Zastrzegł jednak, że wiatr będzie porywisty i pewnie jakieś szkody spowoduje. Region będzie bowiem pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Norweskiego.

Na razie w Tatrach prędkość wiatru jeszcze nie jest na tyle silna i kolejka na Kasprowy Wierch kursuje normalnie. Choć PKL ostrzega, że w każdej chwili jak tylko pojawi się zapowiadana wichura wagoniki kolejki zostaną unieruchomione przy peronach w budynkach stacji. Na Kasprowym Wierchu jest dość zimno - temperatura nie przekracza minus 7 stopni, w Zakopanem jest cieplej. Tutaj termometry pokazują około zera stopni.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2ekn0c

Podziel się opinią

Share
d2ekn0c
d2ekn0c
Więcej tematów