Trwa ładowanie...

"Jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji". Jest głos z MSZ ws. działań Moskwy

Polskie MSZ reaguje na doniesienia z Rosji o wydaleniu z Moskwy pięciu dyplomatów. - Oczekujemy ze spokojem na oficjalną informację dotyczącą zapowiadanej decyzji. Jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji i odniesiemy się do nich po uzyskaniu szczegółów - powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk.

Share
"Jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji". Jest głos z MSZ ws. działań Moskwy
"Jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji". Jest głos z MSZ ws. działań MoskwyŹródło: East News
djl6aot

W piątek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapowiedział, że Rosja wydali z Moskwy pięciu polskich dyplomatów. To reakcja na czwartkową decyzję MSZ w Warszawie o uznaniu za persona non grata trzech dyplomatów rosyjskich.

"Zwróciliśmy uwagę, jak szybko w Warszawie zawtórowano administracji USA, żądając wyjazdu z Polski trzech rosyjskich dyplomatów" - oświadczył w komunikacie rosyjski MSZ.

djl6aot

Do sprawy odniósł wiceminister spraw zagranicznych Polski Szymon Szynkowski vel Sęk.

- Oczekujemy ze spokojem na oficjalną informację dotyczącą zapowiadanej decyzji. Informacja na stronie rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie stanowi formuły dyplomatycznej przekazania oficjalnej informacji. Jesteśmy przygotowani na kroki odwetowe Rosji i odniesiemy się do nich po uzyskaniu szczegółów - powiedział PAP wiceszef MSZ.

I dodał, że oficjalną formułą jest przekazanie noty ambasadorowi, bądź MSZ. Wiceminister zaznaczył, ze do tej pory strona polska takiej noty nie otrzymała.

Imprezy na uczelni Tadeusza Rydzyka. Andrzej Sośnierz i Marcin Kierwiński komentują

Stanisław Żaryn o rosyjskich dyplomatach: Stanowili zagrożenie dla Polski

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn skomentował w piątek sprawę wydalenia z Polski trzech rosyjskich dyplomatów. Jak twierdzi, stanowili oni zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

djl6aot

- Z ustaleń Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że te osoby posiadają bieżące związki ze służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej, zaś ich pobyt na terytorium Polski wiąże się z realnym zagrożeniem dla interesów RP - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik ministra koordynatora do spraw służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djl6aot

Podziel się opinią

Share
djl6aot
djl6aot
Więcej tematów