Trwa ładowanie...

Stanisław Żaryn o rosyjskich dyplomatach: Stanowili zagrożenie dla Polski

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn skomentował sprawę wydalenia z Polski trzech rosyjskich dyplomatów. Jak twierdzi, stanowili oni zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.
Share
Stanisław Żaryn o rosyjskich dyplomatach: Stanowili zagrożenie dla Polski
Stanisław Żaryn o rosyjskich dyplomatach: Stanowili zagrożenie dla PolskiŹródło: East News
d2rqtz2

- Z ustaleń Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wynika, że te osoby posiadają bieżące związki ze służbami specjalnymi Federacji Rosyjskiej, zaś ich pobyt na terytorium Polski wiąże się z realnym zagrożeniem dla interesów RP - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik ministra koordynatora do spraw służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W ten sposób Żaryn odniósł się do czwartkowej decyzji MSZ o wydaleniu z Polski trzech rosyjskich dyplomatów. Przyznał, że krok ten został podjęty w oparciu o materiały dostarczone przez ABW. - W ramach wypełniania obowiązków ustawowych Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego monitoruje m.in. działania rosyjskich dyplomatów wykraczające poza przyznany im status - poinformował.

MSZ wydalił z Polski rosyjskich dyplomatów

Żaryn powiedział PAP, że podstawą decyzji MSZ było "naruszenie przez wskazane osoby warunków statusu dyplomatycznego oraz prowadzenie działań na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej". Dodał również Polska zgadza się z przedstawionym w czwartek stanowiskiem USA wobec Rosji. - Wspólnie podejmowane, uzgodnione decyzje sojusznicze to najbardziej właściwa odpowiedź na nieprzyjazne działania Federacji Rosyjskiej - powiedział.

d2rqtz2

Krzyki, gwizdy i petarda. Gorzkie powitanie posłów PiS po wyroku TK ws. RPO

W czwartek Joe Biden podpisał rozporządzenie, na mocy którego USA nałożył na Rosję sankcje. Powodem tej decyzji była ingerencja Rosji w wybory prezydenckie oraz ataki hakerskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rqtz2

Podziel się opinią

Share
d2rqtz2
d2rqtz2
Więcej tematów