Trwa ładowanie...

Jest zawiadomienie do prokuratury na Pawła Wojtunika, byłego szefa CBA. "O tak bezpodstawnym zawiadomieniu jeszcze nigdy nie słyszałem"

• CBA skierowało do prokuratury zawiadomienie ws. byłego szefa CBA Pawła Wojtunika • Tvn24.pl nieoficjalnie: podejrzenia mają dotyczyć kupna smartfona z funduszu operacyjnego • Oświadczenie w tej sprawie wydał były szef CBA Paweł Wojtunik
Share
Paweł Wojtunik
Paweł WojtunikŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d4bmrwm

Centralne Biuro Antykorupcyjne zawiadomiło prokuraturę w sprawie b. szefa Biura Pawła Wojtunika. Wojtunik uważa zarzuty za bezpodstawne. Podejrzenia mają dotyczyć - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl - kupna z funduszu operacyjnego smartfona za 3 tys. zł. Wojtunik miał go przekazać członkowi swojej rodziny.

Informacje portalu o wpłynięciu zawiadomienia w sprawie dotyczącej b. szefa CBA potwierdziła w piątek rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. - Tak, potwierdzam, że takie zawiadomienie jest w prokuraturze, ale więcej nie mogę powiedzieć, ze względu na to, iż nie jest ono zawiadomieniem o charakterze jawnym - powiedziała Bialik.

Również Wydział Komunikacji Społecznej CBA nie chciał informować o zawiadomieniu, odsyłając do prokuratury.

d4bmrwm

Do sprawy odniósł się za to były szef CBA Paweł Wojtunik, który wysłał do tvn24.pl swoje oświadczenie. "W życiu zawodowym kilkakrotnie byłem fałszywie oskarżany przez rożnej maści podłych i zawistnych ludzi. Zawsze w takich przypadkach niezależna prokuratura i niezawisłe sądy po przeprowadzonych postępowaniach jednoznacznie wykazywały, że nigdy nie złamałem prawa. Uprzedzano mnie, że będę celem różnych ataków i pomówień, ale o tak bezpodstawnym zawiadomieniu jeszcze nigdy nie słyszałem. Ufam, że prokuratura podzieli moje zdanie" - napisał.

d4bmrwm

Podziel się opinią

Share
d4bmrwm
d4bmrwm
Więcej tematów