Trwa ładowanie...
d4kympo

Jest wyrok dla byłego prokuratora, który napadł na bank w masce z "Krzyku"

3,5 roku spędzi w więzieniu były prokurator Jarosław D., który w listopadzie napadł na bank w Poznaniu. Sprawca miał wyjątkowego pecha, bo placówka, którą próbował obrabować, była bezgotówkowa. Na miejscu zatrzymali go przypadkowi przechodnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest wyrok dla byłego prokuratora, który napadł na bank w masce z "Krzyku"
(Policja, Fot: KWP w Poznaniu)
d4kympo

Do napadu doszło 12 listopada. Do placówki bankowej przy ul. Naramowickiej wszedł mężczyzna z twarzą ukrytą pod charakterystyczną maską z filmu „Krzyk” i grożąc bronią, żądał wydania pieniędzy. Miał pecha, bo okazało się, że placówka, którą napadł, jest... bezgotówkowa.

Mężczyzna wybiegł na zewnątrz, gdzie obezwładnili go przypadkowi przechodnie i wezwali policję. Jak się okazało, broń, którą miał w ręku, była atrapą.

- Zatrzymany mężczyzna to 53-letni mieszkaniec Poznania. W przeszłości był notowany przez policję za oszustwo – tyle na temat sprawcy mówił wówczas w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

d4kympo

Szybko jednak wyszło na jaw, że nieudolnym rabusiem jest Jarosław D., który w przeszłości pracował jako prokurator w Prokuraturze Rejonowej Poznań-Stare Miasto, tej samej, która wszczęła postępowanie w sprawie jego napadu. Co ciekawe, Jarosław D. startował też w niedawnych wyborach samorządowych jako jeden z kandydatów do Rady Miasta Poznania.

Zatrzymany przyznał się do winy, a swoje postępowanie tłumaczył tym, że nie miał pieniędzy na spłatę kredytu hipotecznego. W czwartek, 9 kwietnia Sąd Rejonowy skazał go na 3,5 roku więzienia. W uzasadnieniu sędzia Agata Trzcińska zwracała uwagę, że stopień winy Jarosława D. jest wyższy, bo jako prawnik i były prokurator miał świadomość grożącej mu kary za napad.

Dodatkowo skazany musi również wypłacić po tysiąc złotych zadośćuczynienia czterem poszkodowanym osobom. Wyrok nie jest prawomocny i skazany ma prawo złożyć apelację.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów