Jest reakcja MON po rezygnacji Berczyńskiego. Wiadomo, kto go zastąpi

Dr Wacław Berczyński zrezygnował z kierowania podkomisją ds. ponownego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. MON przyjął jego dymisję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest reakcja MON po rezygnacji Berczyńskiego. Wiadomo, kto go zastąpi
(PAP)

- Minister Obrony Narodowej przyjął dymisję dr. Berczyńskiego. Pełniącym obowiązki Przewodniczącego Komisji będzie dr inż. Kazimierz Nowaczyk - podali przedstawiciele MON.

Na swojej stronie resort opublikował pełną treść listu Berczyńskiego. Pisze w nim o "osobistych powodach" rezygnacji.

MON
Podziel się

Dr Berczyński kierował pracami podkomisji od lutego 2016 roku. Ostatnio zamieszanie wokół niego wywołała rozmowa z "Dziennikiem Gazetą Prawną", w której stwierdził, że to on przyczynił się do zerwania kontraktu na caracale dla polskiej armii. MON zdementował rewelacje Berczyńskiego i wyjaśnił, że "rezygnacja z kontraktu na śmigłowce nastąpiła na skutek niewywiązania się z zobowiązań offsetowych przez stronę francuską". "Pan Berczyński nie był członkiem zespołu do zbadania ofert offsetowych oraz przeprowadzenia negocjacji w celu zawarcia umowy offsetowej, nie wypowiadał się na ten temat, nie informował Ministra Obrony Narodowej o swoim stanowisku i nie miał żadnych podstaw do wpływania na kształtowanie się decyzji Ministerstwa Rozwoju i Finansów" - podkreślił w komunikacie resort.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.