Trwa ładowanie...

Jest nowy sondaż. Platforma goni Prawo i Sprawiedliwość

W najnowszym sondażu PO traci do PiS-u już tylko 6 proc. Jak widać w tym tygodniu uwadze Polaków nie umknął więc nie tylko przyjazd do Warszawy Donalda Tuska, ale także dymisja Wacława Berczyńskiego z podkomisji smoleńskiej oraz spór w Sejmie wokół rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Jak wygląda sytuacja pozostałych partii i dlaczego największe powody do zmartwień może mieć Ryszard Petru?

Jest nowy sondaż. Platforma goni Prawo i SprawiedliwośćŹródło: Agencja Gazeta
d3nnzvl
d3nnzvl

Okazuje się, że gdyby wybory odbyły się pod koniec tego tygodnia, najwięcej Polaków poparłoby partię Jarosława Kaczyńskiego. PiS zdobyłby 33 proc. głosów, ale byłoby to zaledwie o 6 proc. więcej od Platformy Obywatelskiej (27 proc.). Trzecie miejsce zająłby ruch Kukiz'15 z 13-procentowym poparciem

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" i Nowej TV najbardziej zaskakująca jest jednak czwarta pozycja. Okazuje się, że Sojusz Lewicy Demokratycznej (11 proc.) miałby realną szansę na przegonienie Nowoczesnej Ryszarda Petru (8 proc.).

Na kolejnych miejscach znalazły się w tym badaniu partia Razem - 4 proc, Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 proc., oraz Wolność - 1 proc.

d3nnzvl

"W siłę rosnąć będzie Kukiz'15"

Czy zmniejszenie różnicy między dwoma pierwszymi partiami powinno niepokoić lidera PiS? – Prawo i Sprawiedliwość raczej nie spadnie dużo poniżej tych wyników. Jest to minimalny próg dla partii, której żelazny elektorat nie opuści Jarosława Kaczyńskiego – komentuje politolog prof. Rafał Chwedoruk.

Ekspert zaznacza, że obie partie muszą jednak liczyć się z tym, że niedoceniany wciąż Kukiz"15 będzie rósł w siłę, ponieważ głosują na nich młodzi ludzie. - Punkty u wyborców może zyskać też SLD, dzięki głosom poszkodowanych przez ustawę dezubekizacyjną – podkreśla.

Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 20-21.04.2017 roku na próbie 1007 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Źródło: se.pl

d3nnzvl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nnzvl
Więcej tematów