Trwa ładowanie...
d383cgl

Jest nowy sondaż. Platforma goni Prawo i Sprawiedliwość

W najnowszym sondażu PO traci do PiS-u już tylko 6 proc. Jak widać w tym tygodniu uwadze Polaków nie umknął więc nie tylko przyjazd do Warszawy Donalda Tuska, ale także dymisja Wacława Berczyńskiego z podkomisji smoleńskiej oraz spór w Sejmie wokół rocznicy urodzin Tadeusza Mazowieckiego. Jak wygląda sytuacja pozostałych partii i dlaczego największe powody do zmartwień może mieć Ryszard Petru?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest nowy sondaż. Platforma goni Prawo i Sprawiedliwość
(Agencja Gazeta)
d383cgl

Okazuje się, że gdyby wybory odbyły się pod koniec tego tygodnia, najwięcej Polaków poparłoby partię Jarosława Kaczyńskiego. PiS zdobyłby 33 proc. głosów, ale byłoby to zaledwie o 6 proc. więcej od Platformy Obywatelskiej (27 proc.). Trzecie miejsce zająłby ruch Kukiz'15 z 13-procentowym poparciem

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" i Nowej TV najbardziej zaskakująca jest jednak czwarta pozycja. Okazuje się, że Sojusz Lewicy Demokratycznej (11 proc.) miałby realną szansę na przegonienie Nowoczesnej Ryszarda Petru (8 proc.).

Na kolejnych miejscach znalazły się w tym badaniu partia Razem - 4 proc, Polskie Stronnictwo Ludowe - 3 proc., oraz Wolność - 1 proc.

d383cgl

Czytaj także: Sondaż CBOS: na sprzeciwie wobec Tuska rząd nie zyskał

"W siłę rosnąć będzie Kukiz'15"

Czy zmniejszenie różnicy między dwoma pierwszymi partiami powinno niepokoić lidera PiS? – Prawo i Sprawiedliwość raczej nie spadnie dużo poniżej tych wyników. Jest to minimalny próg dla partii, której żelazny elektorat nie opuści Jarosława Kaczyńskiego – komentuje politolog prof. Rafał Chwedoruk.

Ekspert zaznacza, że obie partie muszą jednak liczyć się z tym, że niedoceniany wciąż Kukiz"15 będzie rósł w siłę, ponieważ głosują na nich młodzi ludzie. - Punkty u wyborców może zyskać też SLD, dzięki głosom poszkodowanych przez ustawę dezubekizacyjną – podkreśla.

Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 20-21.04.2017 roku na próbie 1007 dorosłych Polaków. Struktura demograficzna próby była reprezentatywna dla struktury dorosłych Polaków. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Czytaj także: Donald Tusk na prezydenta? Polacy podzieleni. Najnowszy sondaż

Źródło: se.pl

d383cgl

Podziel się opinią

Share
d383cgl
d383cgl
Więcej tematów