Trwa ładowanie...
d3k9k9o

Jest decyzja ws. Jurka Owsiaka. Umorzono postępowanie

Sąd we Wrocławiu podjął decyzję ws. Jerzego Owsiaka. Umorzono postępowanie ws. użycia niestosownych słów w miejscu publicznym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest decyzja sądu ws. Owsiaka
Jest decyzja sądu ws. Owsiaka (East News, Fot: Jan Bielecki)
d3k9k9o

Wezwanie sądowe dotyczyło przekleństwa wypowiedzianego przez Jurka Owsiaka podczas promocji książki "Obgadywanie świata", które zostało zorganizowane w jednym z wrocławskich punktów Empiku. O sprawie poinformował sam zainteresowany, publikując post na Facebooku.

"Czy przychodzą Wam do głowy jakieś inne osoby (na przykład politycy) które potrafią swoimi wypowiedziami naprawdę dokonać niesamowitego trzęsienia ziemi, ubierając swoje myśli w nienawiść, nietolerancję, czy wręcz podjudzanie jednych przeciwko drugim. Czy moje literackie k** jest tym jedynym słowem, które uruchamia sądową machinę?" - pytał Owsiak na Facebooku, dodając, że rozprawa w tej sprawie odbyła się 31 lipca, na dwa dni przed Pol’and’Rock Festivalem, którego jest organizatorem.

Gdy tylko wpłynęło zawiadomienie, Owsiak oświadczył, że stawi się w sądzie. W myśl przepisów z art. 141 kodeksu wykroczeń groziła mu nagana, grzywna do 1500 zł lub ograniczenie wolności.

d3k9k9o

Pol’and’Rock Festival - daty, program, nowa nazwa

Tegoroczna 24. edycja Festiwalu odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Pol’and’Rock Festival 2018 (wcześniej Przystanek Woodstock) to jeden z największych festiwali w Polsce. Na 4 scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów z Polski i ze świata, mi.in. Big Cyc, Krzysztof Zalewski, Judas Priest.

Po 23 latach Festiwal zmienił nazwę z Woodstock na Pol'and'Rock Festival. Jak tłumaczy Jurek Owsiak na stronie imprezy, nazwa Woodstock funkcjonowała dzięki życzliwości organizatorów amerykańskiej wersji Festiwalu. Obecnie sprawę przejęła komercyjna agencja, która zaproponowała nowe zasady wykorzystywania marki. Stąd pomysł na większą niezależność i własną nazwę Festiwalu.

d3k9k9o

*ZOBACZ WIDEO: Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3k9k9o

Podziel się opinią

Share

d3k9k9o

d3k9k9o
Więcej tematów