Trwa ładowanie...
d2x09h3

Jest data pogrzebu kierowcy, który zginął w Berlinie

Pogrzeb Łukasza Urbana, polskiego kierowcy, który zginął w zamachu Berlinie, odbędzie się w piątek w Baniach - poinformował Ariel Żurawski, właściciel firmy transportowej, w której mężczyzna pracował.
Share
Łukasz Urban
Łukasz UrbanŹródło: Facebook, Fot: UT ARIEL Żurawski
d2x09h3

"Z wielkim smutkiem informujemy, że pogrzeb naszego kolegi śp. Łukasza Urbana odbędzie się dnia 30.12.2016 r. o godzinie 12:00. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Baniach, woj. zachodniopomorskie" - można przeczytać na facebookowym profilu firmy.

Decyzją wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego koszt pogrzebu mężczyzny zostanie pokryty przez Skarb Państwa.

Tymczasem w Zakładzie Medycyny Sądowej w Szczecinie trwają oględziny ciała polskiego kierowcy. Badania zleciła Prokuratura Krajowa, która prowadzi postępowanie ws. zabójstwa Polaka, uprowadzenia jego samochodu oraz użycia pojazdu do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego wszczęła Prokuratura Krajowa. Badania mają określić m.in. bezpośrednie przyczyny śmierci Łukasza Urbana oraz dokładną godzinę.

d2x09h3

Aldona Lema z oddziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie zaprzecza doniesieniom niemieckiego dziennika "Bild", który informował, że polski kierowca zginął na kilka godzin przed zamachem w Berlinie. Szczegółów ze śledztwa jednak nie chce ujawnić.

19 grudnia wieczorem kierowca 40-tonowej ciężarówki wjechał w tłum na jarmarku na Breitscheidplatz w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Prokuratura podejrzewa, że sprawcą był poszukiwany listem gończym w całej Europie Tunezyjczyk Anis Amri. Jedną z ofiar jest polski kierowca ciężarówki.

oprac. A. Jastrzębski

d2x09h3

Podziel się opinią

Share
d2x09h3
d2x09h3
Więcej tematów