Trwa ładowanie...
d1lbnzo

Jest akt oskarżenia dla byłego ministra rządu PO-PSL. Nie przyznaje się

Były minister w rządzie PO-PSL Andrzej B. został oskarżony o zatajanie dochodów. Miał złożyć sześć nieprawdziwych oświadczeń majątkowych - podał portal tvp.info. Śledczy uważają, że były sekretarz generalny Platformy zaniżył swoje dochody i zataił ich źródło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura na poczet grożących kar dla polityka ustanowiła hipotekę na nieruchomości o wysokości 300 tys. zł
Prokuratura na poczet grożących kar dla polityka ustanowiła hipotekę na nieruchomości o wysokości 300 tys. zł (Agencja Gazeta)
d1lbnzo

Prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie powiedział serwisowi telewizji publicznej, że akt oskarżenia dotyczy oświadczeń majątkowych Andrzeja B. z lat 2011-2013. Pięć z nich złożył jako poseł, a jedno jako minister sportu i turystyki.

- Podejrzany miał także podać nieprawdę w deklaracji podatkowej PIT 36 złożonej w Urzędzie Skarbowym, poprzez niewykazanie rzeczywiście osiągniętego w 2012 roku dochodu - dodaje prokurator.

Były minister nie przyznaje się do winy. Odmówił też śledczym złożenia wyjaśnień w tej sprawie.

d1lbnzo

Zobacz także: Poseł PO: Rydzykowi się trochę miesza

Prokuratura szacuje, że Andrzej B. zaniżył wielkość swojego majątku zdecydowanie bardziej, niż oceniono w lutym 2016 roku, kiedy ruszyło postępowanie. Nieprawidłowości mają wynosić łącznie 120 tys. złotych.

d1lbnzo

Polityk odpowiada z wolnej stopy. W 2015 roku, gdy sprawa oświadczeń trafiła do prokuratury, polityk PO złożył rezygnację z funkcji sekretarza generalnego partii i wycofał się z wyborów parlamentarnych.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lbnzo

Podziel się opinią

Share

d1lbnzo

d1lbnzo
Więcej tematów