Trwa ładowanie...
d1v1wme

Kolejne zarzuty dla Andrzeja Biernata. Większa skala nieprawidłowości niż przypuszczano

Zarzuty wobec byłego ministra sportu dotyczą składanych przez polityka oświadczeń majątkowych. Nieprawidłowości, które wykryła prokuratura, okazują się dużo większe niż pierwotnie przypuszczano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nieprawidłowości wynoszą 120 tys. złotych
Nieprawidłowości wynoszą 120 tys. złotych (newspix.pl, Fot: Konrad Koczywas)
d1v1wme

Prokuratura szacuje, że Biernat zaniżył wielkośc swojego majątku zdecydowanie bardziej, niż oceniono w lutym 2016 roku, kiedy ruszyło postępowanie. Nieprawidłowości mają wynosić łącznie 120 tys. złotych.

Według prokuratury polityk PO od 2011 r. do 2013 r. złożył sześć nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Pięć z nich składał jako poseł, a ostatnie - jako minister sportu. Prokuratura na poczet grożących Biernatowi kar ustanowiła hipotekę na nieruchomości o wysokości 300 tys. zł.

Jak tłumaczą przedstawiciele prokuratury, długi czas weryfikacji oświadczeń Biernata wynikał z oczekiwania na zakończenie postępowań prowadzonych przez organy skarbowe i uzyskanie międzynarodowej pomocy prawnej z Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka córka ministra.

d1v1wme

Zobacz także: Sposób na darmowy parking w miastach

Biernat odpowiada z wolnej stopy. W 2015 roku, gdy sprawa oświadczeń trafiła do prokuratury, polityk PO złożył rezygnację z funkcji sekretarza generalnego partii i wycofał się z wyborów parlamentarnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v1wme

Podziel się opinią

Share
d1v1wme
d1v1wme
Więcej tematów