Trwa ładowanie...

Jerzy Owsiak odpowiada Rzecznikowi Praw Dziecka: jest Pan wielki!

"Opublikowali Państwo (Rzecznik Praw Dziecka - przyp. red.) komunikat, w którym czytamy, że w ciągu 4 lat zajęliście się 90 tysiącami spraw. Z czystego wyliczenia wynika, że dziennie - z sobotami, niedzielami, świętami - rozwiązuje Pan 65 spraw dotyczących problemów polskich dzieci. Wynik kosmiczny! Mogę tylko pogratulować - w ten sposób Jerzy Owsiak odpowiedział na list Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.

Share
Jerzy Owsiak odpowiada Rzecznikowi Praw Dziecka: jest Pan wielki!
Źródło: AKPA, fot: Kurnikowski
d1lfmwx

Założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w mocnych słowach skrytykował w poniedziałek Michalaka zarzucając mu brak reakcji na ostatnio ujawnione w Polsce przypadki przemocy i zaniedbań wobec dzieci. Odnosząc się do sobotniej sytuacji, gdy rodzice zostawili na lotnisku swoją 2-letnią córkę, napisał krótko: "Powiem to za Pana - to jest kurestwo!". Zapowiedział też, że będzie domagał się zmiany na stanowisku RPD.

Michalak odpowiedział Owsiakowi również w formie listu. Rzecznik uznał list założyciela WOŚ za "głęboko niesprawiedliwy w ocenie pracy na rzecz dzieci" i zaprosił go do swojego biura. Wspomniał również, "jak wiele pomocy udało się udzielić tysiącom najmłodszych w Polsce" dzięki działalności rzecznika.

d1lfmwx

Owsiak: Pana działalność jest prowadzona z rozmachem

W odpowiedzi na list Michalaka, Owsiak postanowił kontynuować korespondencję tym razem spuszczając nieco z tonu.

"Szanowny Panie, po przeczytaniu Pana wyjaśnienia mogę tylko odpowiedzieć - nie miałem pojęcia jak dużo Pan zrobił i jak dużo rzeczy Pan wyjaśnił, jak jest dobrze i jak będzie jeszcze lepiej. Mam wrażenie, że większość Polaków żyła w podobnej nieświadomości, cieszę się więc, że mój list przyniósł przynajmniej taki skutek, że dziś wiemy, jak bardzo praca Rzecznika Praw Dziecka wpływa na codzienność życia polskich dzieci. Wydaje się, że na każdym kroku widzimy efekty Pańskiej działalności, bo istotnie jest ona prowadzona z rozmachem" - napisał Owsiak.

Następnie odnosząc się do komunikatu opublikowanego przez Rzecznika Praw Dziecka, dodał: "ze swojej strony mogę podpisać się pod tym, że Fundacja w ciągu roku skutecznie, czyli udzielając konkretnej pomocy i kupując sprzęt rehabilitacyjny, rozwiązuje - statystycznie rzecz biorąc - problemy jednego dziecka dziennie. Jest Pan wielki!". Podpisano Jerzy Owsiak.

d1lfmwx

Podziel się opinią

Share
d1lfmwx
d1lfmwx
Więcej tematów