Trwa ładowanie...
ycipk-llslih
jemen
+1

Jemen: jest zgoda na korytarz z pomocą humanitarną dla kraju

Trwające tydzień rozmowy pokojowe w Rimbo pod Sztokholmem zakończyły się częściowym sukcesem. Uzgodniono otwarcie strategicznego portu i korytarza z pomocą humanitarną dla kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jemen: jest zgoda na korytarz z pomocą humanitarną dla kraju
Jemen: jest zgoda na korytarz z pomocą humanitarną dla kraju (PAP)
ycipk-llslih

Jemen: zawieszenie broni w porcie i mieście Al-Hujda

Rozmowy pokojowe w Szwecji są początkiem procesu, którego końcowym rezultatem może być pokój w Jemenie. W Rimbo pod Sztokholmem zwaśnione strony konfliktu zadeklarowały wycofanie sił zbrojnych z portu i miasta Al-Hujda. Wysłannicy obu stron – rządowej, wspieranej przez Arabię Saudyjską oraz rewolty szyickich Huti zgodzili się na zaprzestanie walk i utworzenie korytarza z pomocą humanitarną dla Jemenu.

Jemen: tysiące ludzi umiera z głodu

Sytuacja w Jemenie pogarsza się z dnia na dzień. W zeszłym tygodniu ONZ podał, że część kraju została dotknięta suszą, która znacznie wpłynie na pogłębienie klęski głodu. Organizacje międzynarodowe alarmują również, że Jemen jest zagrożony epidemią cholery. Działania wojenne, trwające od 2011 roku zniszczyły tamtejszy system ochrony zdrowia i wodociągów. Obecnie w Jemenie brakuje żywności, a z głodu i braku opieki medycznej co dziesięć minut umiera dziecko.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-llslih

ycipk-llslih
ycipk-llslih
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów