Trwa ładowanie...
dibxvd2

Jelenia Góra: Zniszczono groby żołnierzy radzieckich

Na Starym Cmentarzu w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) zniszczono groby żołnierzy radzieckich. Sprawa trafiła już na policję i do prokuratury. Władze miasta razem z kierownictwem cmentarza bardzo szybko zorganizowały naprawę nagrobków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jelenia Góra: Zniszczono groby żołnierzy radzieckich
(Facebook.com)
dibxvd2

Z badań Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wynika, że nagrobki zdewastowano w poniedziałek przed południem. Dwadzieścia zostało wyrwanych z podstawy i przewróconych, kolejny był jedynie naruszony. Ekipy porządkujące cmentarz nie widziały rano naruszenia, ale gdy wracały tą samą drogą, zauważyły poważne zniszczenia. - To pierwszy taki akt wandalizmu w powojennej historii Jeleniej Góry - powiedział Zbigniew Rzońca, rzecznik MPGK.

O sprawie informowały już lokalne media (Nowiny Jeleniogórskie, Muzyczne Radio) oraz działacze i mieszkańcy na Facebooku.

"Kompletne zdziczenie i barbarzyństwo!!!!" - pisał na swoim profilu Marek Markiewicz.

dibxvd2

"To bardzo smutna i przykra wiadomość dla wielu jeleniogórzan, a jednocześnie powód do wstydu, że są wśród nas osoby, które nie rozumieją i nie szanują cmentarzy, a wyładowują swoją ślepą furię na kamieniach nagrobnych" - to z kolei słowa Miłosza Kamińskiego, radnego miasta.

Kamiński później zapraszał wszystkich na cmentarz na godzinę 17:00 na modlitwę upamiętniającą żołnierzy i wspólne zapalenie zniczy. Miejsce jest już posprzątane i po zdarzeniu nie ma śladu.

Sprawa trafiła na policję i do prokuratury w celu znalezienia wandali i ustalenia okoliczności.

dibxvd2

Podziel się opinią

Share
dibxvd2
dibxvd2
Więcej tematów