Trwa ładowanie...
d38wq43
#JedziemyWPolskę. Startuje trzecia edycja akcji Wirtualnej Polski

#JedziemyWPolskę. Startuje trzecia edycja akcji Wirtualnej Polski

Reporterzy Wirtualnej Polski już po raz trzeci wyruszyli w trasę, by pokazać ciekawe miejsca i spotkać się z mieszkańcami miast i miasteczek. W tym roku skupią się na Polsce wschodniej - niezwykle interesującym i różnorodnym regionie.
Share
d38wq43

Nasza akcja #JedziemyWPolskę to cykl, który z roku na rok cieszy cię coraz większą popularnością. Pokazujemy w nim nasz kraj z perspektywy mniejszych miast i miasteczek. Rozmawiamy z mieszkańcami, aktywistami i lokalnymi społecznościami, tak by przekazać Wasz punkt widzenia.

W minionych latach odwiedziliśmy ponad 20 miejsc w całej Polsce. Tego lata wyruszyliśmy w nowy dla nas region - na Podlasie. Tak zwana "ściana wschodnia" od lat jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku Polaków. Podlasie to jednak nie tylko sielskie krajobrazy, ale niezwykle ciekawa historia i wielka różnorodność kulturowa.

  WP
Źródło: WP

W ramach naszego cyklu odwiedzimy w tym roku m.in. Białowieski i Biebrzański Park Narodowy, Kruszyniany i świętą górę Grabarkę. Sprawdzimy, jak wygląda sytuacja w Janowie Podlaskim i co dzieje się w Terespolu - polskiej bramie do Unii Europejskiej. Przyjrzymy się też Drohiczynowi i podążymy śladami bohaterów serialu "Ranczo".

d38wq43

Nasi reporterzy tym razem udają się w podróż kamperem, który już stał się wakacyjnym hitem i nowym sposobem podróżowania Polaków. Także i my postanowiliśmy spróbować kamperowego życia w trasie - i zapraszamy wszystkich, by towarzyszyli nam w podróży. Na ciekawe tematy i zgłoszenia czekamy na platformie #Dziejesię!

Po Podlasiu i Polsce wschodniej podróżować będą tego lata: Piotr Barejka, Witold Ziomek, Dominika Czerniszewska, Sebastian Łupak, Mateusz Żuchowski i Monika Sikorska. Do zobaczenia na trasie!

d38wq43

Podziel się opinią

Share
d38wq43
d38wq43
Więcej tematów