Trwa ładowanie...

#JedziemyWPolskę. Rusza druga edycja akcji WP

Dziennikarze Wirtualnej Polski po raz drugi ruszają w trasę, by sprawdzić i opisać to, co dla Was ważne. W ramach naszego cyklu #JedziemyWPolskę odwiedzą kolejne miejscowości. Tym razem jednak firmowy samochód zostawią w garażu. Poruszać się będą pociągami, autobusami i... stopem.

d2uqn7x
d2uqn7x

Cykl #JedziemyWPolskę zapoczątkowaliśmy w 2018 roku. Reporterzy WP opuścili redakcje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu i przez dwa miesiące podróżowali po Polsce, zbierając materiały do artykułów. Chcieliśmy napisać o tym, co dla Was ważne. O Waszym - naszych czytelników - życiu.

Odwiedziliśmy 12 miejsc w kraju i przebyliśmy łącznie 8 tysięcy kilometrów. Byliśmy m.in. w Rytlu, spustoszonym w 2017 roku przez wichurę. Sprawdziliśmy, jak żyje się mieszkańcom Konina, który szuka pomysłu na "życie po elektrowni". Byliśmy również we Włocławku - dawnej stolicy keczupu, Oświęcimiu, Nowym Sączu, Kietrzu i Pawłowicach, a także Wielbarku, Wałbrzychu i Boczowie.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Ponownie ruszamy w trasę

W tym roku również postanowiliśmy ruszyć w trasę, ale używajac tylko publicznego transportu. Chcemy podróżować tak, jak podróżują miliony Polaków. Nasz reporter Piotr Barejka wyruszy PKS-em w trasę po Mazowszu. Martyna Kośka przejedzie najdłuższym połączeniem kolejowym w Polsce - ze Szczecina do Przemyśla. Witold Ziomek spróbuje wrócić z Podlasia do Warszawy korzystając z lokalnych połączeń, za to bez komórki. A Helena Łygas i Aleksandra Chruścielewska wybiorą się autostopem nad morze.

Chcemy opisać i pokazać, czym żyją mieszkańcy Polski. Jeśli w Waszej miejscowości dzieje się coś ciekawego, jeśli chcielibyście, byśmy Was odwiedzili - czekamy na wiadomości od Was na platformie #Dziejesię. Liczymy na odzew!

Podzielcie się z nami tym, co dla Was ważne. Chcemy być bliżej Was. Lepiej Was poznać. Bo Wirtualna Polska jest w całej Polsce.

d2uqn7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uqn7x
Więcej tematów