Trwa ładowanie...
d3cz57a

Jasna deklaracja Stanisława Karczewskiego. Jeśli będzie decyzja PiS to wystartuje w wyborach w Warszawie

O tym, że marszałek Senatu jest rozważany jako możliwy kandydat PiS-u na prezydenta Warszawy powiedział sam Stanisław Karczewski. Przyznał, że jest gotowy na zamianę fotela marszałka na fotel prezydenta Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski zadeklarował, że problemy Warszawy są mu znane
Stanisław Karczewski zadeklarował, że problemy Warszawy są mu znane (WP.PL, Fot: WP.PL)
d3cz57a

- Jeśli będzie taka decyzja kierownictwa partii, to zdecydowałbym się na start w wyborach. Jeśli zostałbym wybrany, zrezygnowałbym oczywiście z funkcji marszałka Senatu i mandatu senatora – powiedział Stanisław Karczewski.

Dopytywany, czy czuje się dobrze przygotowany, aby pełnić funkcję prezydenta miasta, Karczewski podkreślił, że w przeszłości był samorządowcem. - Bardzo dobrze wspominam ten czas, myślę, że prezydent Warszawy powinien mieć wizję rozwoju Warszawy, powinien ją czuć, znać i kochać. Myślę, że wszystko to mam, ponieważ z Warszawą jestem i zawsze byłem mocno związany. Problemy Warszawy są mi znane i mam bardzo wiele pomysłów na ich rozwiązanie - powiedział marszałek Senatu.

Jednocześnie Stanisław Karczewski nie chciał odpowiedzieć na pytanie, jaki byłby jego główny postulat, jako kandydata w wyborach na prezydenta stolicy. – Jeśli zostanę kandydatem, to przedstawię program dla warszawiaków i Warszawy - zadeklarował.

d3cz57a

Zobacz też: tajemnice i legendy Pałacu Kultury i Nauki

Mimo że jeszcze nie zapadła decyzja o wystartowaniu w wyborach samorządowych, Stanisław Karczewski powiedział, że ma już na myśli osoby, które mogłyby zostać jego zastępcami i współpracownikami.

Marszałek Senatu w rozmowie z Polską Agencją Prasową został zapytany o innych możliwych kandydatów PiS-u na prezydenta Warszawy. Spekuluje się, że w wyborach może wystartować wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki lub poseł PiS Jarosław Krajewski. Zdaniem Stanisława Karczewskiego "też pewnie będą brani pod uwagę w ostatecznym wyborze kandydata".

d3cz57a

Podziel się opinią

Share
d3cz57a
d3cz57a
Więcej tematów