Trwa ładowanie...
d4lw581

Jarosławowi Kaczyńskiemu uda się doprowadzić do zjednoczenia polskiej prawicy? Sonda WP.PL

Blisko 70 proc. internautów biorących udział w internetowej ankiecie Wirtualnej Polski uważa, że Jarosławowi Kaczyńskiemu nie uda się doprowadzić do zjednoczenia polskiej prawicy. Przeciwnego zdania jest co trzeci użytkownik sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki internetowej sondy WP.PL. Tak głosowali internauci
Wyniki internetowej sondy WP.PL. Tak głosowali internauci (WP.PL)
d4lw581

W internetowej ankiecie wzięło udział blisko 14 tys. użytkowników. W ocenie zdecydowanej większości (69,02 proc.) prezesowi PiS nie uda się doprowadzić do zjednoczenia polskiej prawicy. Przeciwnego zdania jest 28,36 proc. użytkowników. 2,62 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Ankieta została przeprowadzona w dniach 11-14 lipca br.

W sobotę 12 lipca br. odbyła się Konwencja Zjednoczeniowa Organizacji i Środowisk Patriotycznych w Warszawie. - Musi powstać wielki, zwarty i zdyscyplinowany klub parlamentarny. Musimy pójść razem do przodu - mówił podczas swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński. Na miejscu byli przede wszystkim przedstawiciele PiS. Nie pojawili się natomiast liderzy Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i Polski Razem Jarosław Gowin.

W ocenie prezesa PiS konieczne jest pójście "drogą racjonalną" i skoncentrowanie wysiłków tak, by doszło do zintegrowanego i zdolnego do zmieniania Polski klubu parlamentarnego. - Zapominamy o wszystkim, co między nami złe. Zaczynamy od początku - podkreślił zwracając się do zgromadzonych.

Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin, którzy nie pojawili się na konwencji, wysłali wcześniej list do jej uczestników, w którym deklarowali, że są gotowi do rozmów ws. jednoczenia się środowisk prawicowych w Polsce. W piątek liderzy Solidarnej Polski i Polski Razem poinformowali, że zdecydowali o utworzeniu w sejmie klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska.

d4lw581

Podziel się opinią

Share
d4lw581
d4lw581
Więcej tematów