Trwa ładowanie...
d3kzyme

Jarosław Sellin o chorobie Jarosława Kaczyńskiego: Nie jest to przyjemna dolegliwość

- Endoproteza jest zainstalowana, teraz okres rehabilitacji. Nie wiem, ile to może potrwać. Na pewno nie jest to dolegliwość przyjemna i umożliwiająca pełną sprawność fizyczną. Ale mamy z prezesem nieustanny kontakt - powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego
Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3kzyme

We wtorek Jarosław Sellin był gościem programu "Express Biedrzyckiej" w se.pl. Wiceminister kultury był pytany o szefa NIK Mariana Banasia.

- Nasze oczekiwanie od ponad tygodnia jest stałe: dymisja Mariana Banasia. Są dzisiaj wyniku sondażu pokazujące, że trzy czwarte Polaków tego oczekuje - powiedział polityk. Na pytanie, czy PiS podpisze się pod wnioskiem Lewicy o Trybunał Stanu dla szefa NIK, odpowiedział: - Będziemy się nad tym zastanawiać. Musimy zobaczyć uzasadnienie tego wniosku. Jak się zapoznamy z jego treścią, to będziemy rozważać czy taki instrument jest możliwy do uruchomienia.

Wiceminister kultury dodał jednak, że "Jarosław Kaczyński nie jest wszechwładny", a Marian Banaś "ma poważne zasługi w ratowaniu polskiego budżetu i uszczelnianiu VAT".

d3kzyme

Na pytanie o stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego, który przeszedł niedawno zabieg zainstalowania w kolanie endoprotezy, Sellin odpowiedział, że prezes PiS jest już po operacji, a teraz jest rehabilitowany.

- Mamy z prezesem nieustanny kontakt, jeśli chodzi o konsultacje o charakterze politycznym. Prezes ma swoją charyzmę i wiedzę o świecie i kraju, więc warto się z nim w każdej sprawie konsultować - zaznaczył Sellin.

"TVN partią opozycyjną"

Wiceminister kultury skomentował też oświadczenie Szymona Hołowni o kandydowaniu w wyborach prezydenckich.

d3kzyme

- Zagadkowa sprawa. Niektórzy złośliwie zauważają, że TVN jest czołową partią opozycyjną, bo z szeregu współpracowników wystawił kandydata na prezydenta. Problem z tą kandydaturą ma PO. Niektóre środowiska uważają, że trzeba będzie zbierać masę upadłościową po Platformie i to jeden z takich planów - stwierdził Sellin.

Polityk PiS dodał, że nie wiadomo, czy Szymonowi Hołowni uda się zebrać wymaganą liczbę podpisów pod swoją kandydaturą. Sellin przyznał jednak, że walka o fotel prezydenta nie będzie łatwa, bo "Polska jest przepołowiona".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kzyme

Podziel się opinią

Share

d3kzyme

d3kzyme
Więcej tematów