Trwa ładowanie...
d2tnzlf

Jarosław Sellin komentuje powrót Jacka Kurskiego do TVP. "Wyjaśniamy to"

- Ze strony Ministerstwa Kultury wyszedł sygnał, że oczekujemy albo zmiany statutu TVP albo wyjaśnień, dlaczego jest jedna osoba nadmiarowa - powiedział Jarosław Sellin. Wiceminister kultury zapewnił, że sprawa Jacka Kurskiego "jest wyjaśniana".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Sellin zaznaczył, że powrót Jacka Kurskiego do TVP to decyzja Rady Mediów Narodowych
Jarosław Sellin zaznaczył, że powrót Jacka Kurskiego do TVP to decyzja Rady Mediów Narodowych (Getty Images)
d2tnzlf

- Żeby zmienić statut TVP potrzebna jest zgoda Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych - powiedział w rozmowie z Radiem ZET Jarosław Sellin.

Wiceminister kultury komentował sprawę włączenia Jacka Kurskiego do z założenia trzyosobowego zarządu telewizji. - Ze strony Ministerstwa Kultury wyszedł sygnał, że oczekujemy albo zmiany statutu TVP albo wyjaśnień, dlaczego jest jedna osoba nadmiarowa - zaznaczył Sellin.

I dodał, że sytuacja "jest wyjaśniana". Zaznaczył, że powrót Kurskiego do TVP to decyzja Rady Mediów Narodowych. - Odwołanie go z funkcji prezesa było też powiązane z powierzenie mu obowiązków doradcy zarządu, bo warto było korzystać z jego doświadczenia - powiedział Sellin.

d2tnzlf

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa o Tomaszu Grodzkim: nie dorósł do swojej funkcji

Wiceminister kultury skomentował również ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska. - Był dosyć prymitywny językowo, co mnie dziwi u doświadczonego polityka, który pełni takie stanowiska w kraju i za granicą. Tusk w ostatnich miesiącach daje wyraz emocjom, które pasują do trolla internetowego - powiedział Sellin.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tnzlf

Podziel się opinią

Share
d2tnzlf
d2tnzlf
Więcej tematów