Trwa ładowanie...
ycipk-4adoto
ycipk-4adoto
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jarosław Marzec nowym szefem CBŚ

Dotychczasowy szef warszawskiego zarządu CBŚ Jarosław Marzec został dyrektorem Centralnego Biura Śledczego - poinformował dyrektor biura komunikacji społecznej Komendy Głównej Policji, Zbigniew Matwiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4adoto

O tym, że Marzec jest jednym z głównych kandydatów na szefa CBŚ, mówiło się od momentu gdy ministrem spraw wewnętrznych i administracji został Janusz Kaczmarek i zapowiedział, że stanowisko to wkrótce zostanie obsadzone.

Poprzedni szef CBŚ Janusz Czerwiński został odwołany przez poprzedniego szefa policji Marka Bieńkowskiego na początku stycznia. Jak informowano, Czerwiński podał się do dymisji ze względów osobistych. Od tego czasu obowiązki szefa CBŚ pełnił jego zastępca Paweł Wojtunik.

Marzec był szefem warszawskiego CBŚ - od lutego 2006 r., a wcześniej - szefem zarządu Biura w Gdańsku.

ycipk-4adoto

Jego nazwisko pojawiło się także ostatnio w mediach w kontekście doniesień o rzekomych powiązaniach wiceszefa policji nadzorującego pion kryminalny - Waldemara Jarczewskiego z poszukiwanym międzynarodowym listem gończym b. senatorem Henrykiem Stokłosą.

Sobotnia "Rzeczpospolita" napisała, że na ślad tych powiązań wpadli policjanci z warszawskiego CBŚ a Jarczewski - według gazety - próbował zablokować wyjaśnienie całej sprawy i doprowadzić do odwołania Marca. W jego obronie miała stanąć Prokuratura Krajowa, kierowana wówczas przez Janusza Kaczmarka.

Informacjom tym ostro zaprzeczył Jarczewski i zapowiedział skierowanie sprawy na drogę sądową. Także nowy szef policji Konrad Kornatowski podkreślił "Super Expressie", że będąc szefem biura ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej "nie miał żadnych informacji na temat niejasnych związków Jarczewskiego ze Stokłosą czy też innymi podejrzanymi w aferze łapówkarskiej w Ministerstwie Finansów".

CBŚ powstało 15 kwietnia 2000 r. Pracuje w nim 1800 policjantów. Głównymi zadaniami Biura jest walka z przestępczością zorganizowaną. Do największych sukcesów CBŚ należy m.in. ujęcie członków ścisłego kierownictwa grupy "pruszkowskiej".

ycipk-4adoto

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4adoto

ycipk-4adoto
ycipk-4adoto
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów