Trwa ładowanie...

Jarosław Kalinowski: jesteśmy blisko przedterminowych wyborów

- Jesteśmy blisko przedterminowych wyborów - mówi w radiowej Jedynce europoseł PSL Jarosław Kalinowski. Zdaniem gościa radiowej Jedynki, czy dojdzie do skrócenia kadencji parlamentu rozstrzygnie się na początku przyszłego tygodnia.

Share
Jarosław Kalinowski: jesteśmy blisko przedterminowych wyborów
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d17s9ih

Jarosław Kalinowski mówił, że straty dla Polski, związane z aferą taśmową, są bardzo duże. Zamiast zajmować się ważnymi wydarzeniami polityki międzynarodowej, między innymi na Ukrainie, musimy rozwiązywać nasze wewnętrzne problemy - zauważył europoseł. Jego zdaniem, szkodzi to pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Europoseł PSL mówił, że zgadza się z premierem, iż dymisja rządu byłaby "realizacją scenariusza, pisanego przez kogoś innego". Jednak - zdaniem Kalinowskiego - utrzymywanie na siłę obecnego rządu byłoby jeszcze gorszym rozwiązaniem, gdyż jeszcze bardziej destabilizowałoby kraj.

d17s9ih

Polityk PSL uważa, że akcja ABW i prokuratury w siedzibie redakcji "Wprost" była kompromitacją, za co odpowiedzialność powinien ponieść minister Bartłomiej Sienkiewicz. Jarosław Kalinowski dodał, że wielu prawników podważa też słowa prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, który tłumaczył swoich podwładnych po akcji w siedzibie "Wprost".

d17s9ih

Podziel się opinią

Share
d17s9ih
d17s9ih
Więcej tematów