Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński zapowiada nowy program. Komentuje też sondaże

W ostatnich sondażach PiS sporo traci. Jarosław Kaczyński jest spokojny o wynik wyborów. - Wbrew intencjom ten sondaż może nam pomóc - mówi prezes PiS. Zapowiedział także nowy program, podobny do 500+.

Jarosław Kaczyński zapowiada nowy program. Komentuje też sondażeŹródło: East News, fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
dje0pqy
dje0pqy

Jarosław Kaczyński, pytany w "Gazecie Polskiej" o nieprzychylne ostatnio sondaże dla PiS, stwierdził, że nie ma nic gorszego dla partii rządzącej niż przekonanie o niezagrożonej trwałości władzy. - Takie poczucie zaczęło niestety wdzierać się w nasze szeregi i może trochę uśpiło czujność oraz chęć działania niektórych - powiedział.

Prezes PiS liczy na to, że to będzie kubeł zimnej wody i pomoże mu zmobilizować strukturę. - Choć generalnie jestem spokojny o wynik wyborów - zapewnił.

dje0pqy

- Realizujemy program, staramy się robić wszystko, by Polacy odczuwali poprawę sytuacji gospodarczej w kraju - powiedział Kaczyński. Zapowiedział przy okazji nowy program, który jak twierdzi, będzie kolejnym wymiernym wsparciem tak jak 500 +.

- W połowie miesiąca wszytko będzie jasne - zadeklarował.

Otrucie Siergieja Skripala a sprawa Smoleńska

Kaczyński dopytywany, czy w kontekście próby otrucia Siergieja Skripala w brytyjskim Salisbury, nie ma okazji do umiędzynarodowienia sprawy Smoleńska stwierdził, że jego stanowisko ws. pomocy zagranicznej dot. wyjaśniania tragedii z 10 kwietnia 2010 r. jest niezmienne.

- Naiwnością jest sądzić, że ktokolwiek za nas dojdzie do prawdy o przyczynach śmierci delegacji z moim śp. bratem na czele - powiedział prezes PiS.

dje0pqy

- Musimy być realistami – jeśli sami nie uporamy się z tym, to nikt nam nie pomoże, nikt nie będzie dla nas narażał swoich relacji międzynarodowych. Tu obowiązuje taka oto zasada: będziemy wiedzieć tyle, ile sami ustalimy. Taka jest prawda, nie ma co się oszukiwać, mamić czy obrażać na innych. Po prostu każdy kraj ma swoje interesy i je realizuje - dodał.

Kogo poprze w Warszawie?

Oficjalnie decyzja ws. kandydata PiS na prezydenta Warszawy nie została jeszcze podjęta. Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego wskazuje jednak, że może być inaczej. Prezes stwierdził, że największe szanse na "poszerzenie elektoratu" w stolicy ma Michał Dworczyk.

- Sęk w tym, iż wyrazistość pana Jakiego ma zdolność mobilizującą nie tylko jego zwolenników, lecz także przeciwników. Michał Dworczyk zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie dzisiejszego elektoratu PiS w stolicy - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dje0pqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dje0pqy
Więcej tematów