Trwa ładowanie...
d4ciy05

Wymowny komentarz Kaczyńskiego. Dał wyraźny sygnał, kogo poprze w Warszawie

Oficjalnie decyzja ws. kandydata PiS na prezydenta Warszawy nie została jeszcze podjęta. Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego wskazuje jednak, że może być inaczej. Prezes stwierdził, że największe szanse na "poszerzenie elektoratu" w stolicy ma Michał Dworczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński podkreślił, że decyzja nastąpi "bardzo szybko"
Kaczyński podkreślił, że decyzja nastąpi "bardzo szybko" (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d4ciy05

O tym, że Kaczyński już zdecydował w kwestii kandydata PiS w wyścigu o stołeczny ratusz, wskazuje jego wywiad dla "Gazety Polskiej". Numer ukaże się w środę, ale fragmenty już dziś przytacza pap.pl.

"Nie jest tajemnicą, że wybór padnie albo na Patryka Jakiego, albo na Michała Dworczyka. Gdybyśmy kierowali się jedynie sondażami - dziś przecież wszystkie partie je przeprowadzają - to należałoby ocenić, że szanse tego drugiego w rywalizacji o prezydenturę stolicy są większe" - powiedział Kaczyński.

"Sęk w tym, iż wyrazistość pana Jakiego ma zdolność mobilizującą nie tylko jego zwolenników, lecz także przeciwników. Michał Dworczyk zdaje się mieć większe szanse na poszerzenie dzisiejszego elektoratu PiS w stolicy" - dodał.

d4ciy05

W ocenie Kaczyńskiego, atutem wiceszefa resortu sprawiedliwości i przewodniczącego komisji weryfikacyjnej, jest "znana twarz, kojarząca się obywatelom z wielkim dynamizmem". Ale - jak zaznaczył prezes PiS - Dworczyk, który obecnie jest szefem KPRM, to także człowiek bardzo dynamiczny.

Kaczyński podkreślił, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale nastąpi to "bardzo szybko".

To on stoi za kontrowersyjną ustawą

O Patryku Jakim było w ostatnich tygodniach głośno ze względu na projekt nowelizacji ustawy o IPN, której jest autorem. Przypomnijmy, wywołał on wielkie zamieszanie na arenie międzynarodowej; słowa krytyki padły pod jego adresem również ze strony zwolenników PiS.

d4ciy05

Trzy tygodnie temu z walki o fotel prezydenta Warszawy zrezygnował Stanisław Karczewski.

*Zobacz również: Michał Dworczyk o cenie Patriotów: to nie jest sklep"
*

**

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ciy05

Podziel się opinią

Share
d4ciy05
d4ciy05
Więcej tematów