Trwa ładowanie...
d2wc0ij

Jarosław Kaczyński wspiera WOŚP? Jest odpowiedź

Nie jest tajemnicą, że politycy PiS krytykują Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i chętniej wspierają Caritas. Okazuje się jednak, że Jarosław Kaczyński zawsze pamięta o finale WOŚP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS wspiera potrzebujących (PAP)
d2wc0ij

Jak informuje Fakt24, prezes PiS zawsze wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Jak tylko dzieciaki kwestują, zaraz wpłaca - mówi w rozmowie z Fakt24.pl o postawie Kaczyńskiego jeden z jego najbliższych współpracowników.

- Prezes pamiętał, że jest finał Orkiestry, sprawdzał, czy aby ma w portfelu pieniądze, bo datek musi być. To było bardzo ważne - relacjonuje inny polityk PiS, wspominając historię z jednego z finałów WOŚP.

d2wc0ij

Przypomnijmy, że np. w 2010 roku Kaczyński przekazał Orkiestrze album o polskiej przyrodzie. Był on przedmiotem jednej z akcji na rzecz powodzian.

Wówczas też licytowany był egzemplarz konstytucji z hasłem "Zgoda buduje, bo Polska jest najważniejsza", podpisany przez Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego podczas telewizyjnej debaty prezydenckiej.

O tym, że Kaczyński pomaga potrzebującym, świadczyć może też inny fakt. Przekazał na aukcję charytatywną album "Atlas kotów" - książkę, którą czytał na posiedzeniu Sejmu, czym wzbudził prawdziwą sensację.

Wykorzystał to zainteresowanie, by zebrać pieniądze na szczytny cel. Efekt był piorunujący. Lekturę z dedykacją "Dla przyjaciół zwierząt z bardzo serdecznymi pozdrowieniami" zlicytowano za 25 300 zł.

d2wc0ij

Będzie rekord. Na koncie WOŚP olbrzymia kwota

Na ulicach polskich miast kwestowało aż 120 tys. wolontariuszy. Na koncie Orkiestry jest już ponad 81 mln złotych. To daje szanse na pobicie zeszłorocznego rekordu, który wynosi 105 mln złotych.

d2wc0ij

Podziel się opinią

Share

d2wc0ij

d2wc0ij
Więcej tematów