Trwa ładowanie...
dprv1oj

Jarosław Kaczyński w Sejmie: chamska hołota. Donald Tusk ripostuje

Podczas sejmowej debaty nad wotum nieufności dla ministra zdrowia Jarosław Kaczyński naradzał się z rządem. W pewnym momencie polityk krzyknął do opozycji, że "tak chamskiej hołoty jeszcze nie widział". Po kilku godzinach wypowiedź doczekała się reakcji Donalda Tuska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Donald Tusk (tyłem) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (zdj. arch.)
Premier Donald Tusk (tyłem) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (zdj. arch.) (PAP)
dprv1oj

"Polacy mile zaskoczeni szczerością sejmowej autoprezentacji prezesa" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Wpis byłego premiera w ciągu niecałej godziny zebrał blisko 3 tysiące polubień.

Wypowiedź prezesa Prawa i Sprawiedliwości od rana bronią przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy. - Jarosław Kaczyńskie nie zrobił niczego niestosownego - oceniła w TVN24 Jadwiga Emilewicz. Jednocześnie polityk Porozumienia dodała, że "nie wie, co dokładnie powiedział prezes PiS".

Wybory 2020. Opozycja krytykuje, PiS broni prezesa

Przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej słowa prezesa ocenili sztabowcy Andrzeja Dudy. - Wczoraj te słowa odebrała chyba tylko jedna formacja. To kumulacja tego, co przeżywamy dzień w dzień przez jedną formację - stwierdził Krzysztof Sobolewski (PiS). - Propozycja dla każdego obywatela: niech wejdzie na stronę sejmową, tam są stenogramy z posiedzenia. Część z wyzwisk jest zanotowana, proszę sobie przeczytać sobie kilka takich posiedzeń. Wtedy nie będzie zdziwienia, że ktoś ze Zjednoczonej Prawicy nazwał to po imieniu - wtórował mu wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

dprv1oj

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Posłowie opozycji nadal są oburzeni wieczorną wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego. - Nie może być tak, że ktoś czy z mównicy sejmowej, czy na wiecu będzie obrażał innych tylko dlatego, że mają inne poglądy. Wczoraj w Sejmie pan Jarosław Kaczyński po raz kolejny pokazał swój prawdziwy stosunek do takich ludzi jak Sebastian, do rodziców Igora Stachowiaka, do ludzi, którzy ośmielili przeciwstawić się tej władzy - mówił Borys Budka.

- Mieliśmy gest posłanki Lichockiej, wszyscy go widzieli. A od wczoraj mamy sformułowanie Jarosława Kaczyńskiego. W tym miejscu chce jasno powiedzieć. Żądamy przeprosin, żądamy przeprosin dla milionów Polaków, w stosunku do których wyraził swoje słowa pan Jarosław Kaczyński - dodał przewodniczący PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dprv1oj

Podziel się opinią

Share

dprv1oj

dprv1oj
Więcej tematów