Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński w "Gazecie Polskiej". "Mam dla tych ludzi złą wiadomość"

W końcu ukazał się w całości długo zapowiadany wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS przekonuje w nim, że w Unii nie ma jednomyślności w sprawie Polski, a akcja wsparcia Małgorzaty Gersdorf będzie "sromotną klęską". Kaczyński ma też złą wiadomość dla polityków PO.

Share
Jarosław Kaczyński w "Gazecie Polskiej". "Mam dla tych ludzi złą wiadomość"
Źródło: East News
d1bz4bf

Jarosław Kaczyński w wywiadzie z "Gazetą Polską" przyznał, że mamy do czynienia z buntem części środowisk sędziowskich. Nie zgadzają się one z reformą Sądu Najwyższego zaproponowaną przez PiS. Ta zakłada m. in. zakończenie kadencji prezes instytucji, Małgorzaty Gersdorf. Zdaniem Kaczyńskiego akcja wsparcia dla sędzi jest "skazana na sromotną klęskę". "Ale obserwuję te wyczyny ze spokojem" - zapewnił.

Prezes PiS ocenił także spór między Polską ą unijnymi instytucjami. Toczy się on właśnie wokół zmian w sądownictwie. "Gdybyśmy mieli oceniać siłę naszych oponentów (...) - szału nie ma" - powiedział Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem "najwięksi unijni gracze" potrafią "brutalnie wywierać naciski" na mniejsze i słabsze państwa. Prezes jest jednak dobrej myśli. "Prowadzimy pewne działania, o których publicznie nie będę mówił" - powiedział tajemniczo.

Zobacz także: Kaja Godek w programie "Tłit": zabijanie ludzi to element polityki państwa

Kaczyński ocenił groźbę pozbawienia Polski europejskich funduszy (mówił o tym m. in. Rafał Trzaskowski)
jako "całkowitą bezczelność" i "niebywały wręcz cynizm". "Mam dla tych ludzi złą wiadomość - czasy, w których strachem można było coś w naszym kraju osiągnąć, się skończyły" - przekonywał. Prezes PiS zaapelował też, by "nie dać się zwieść tym manipulacjom".

d1bz4bf

Kulisy negocjacji z Izraelem

Jarosław Kaczyński uchylił też rąbka tajemnicy co do polsko-izraelskich negocjacji w sprawie ustawy o IPN. Przyznał, że nie ma zgody tych osób na wymienienie ich z imienia i nazwiska, ale to były dwie "niezwykle sprawne, profesjonalne" osoby, które "wykonały dla naszej ojczyzny doskonałą robotę".

Prezes PiS nie ukrywa, że porozumienie z Jerozolimą było konieczne także w kontekście poprawnych relacji z USA. "Relacje z naszym strategicznym sojusznikiem w NATO mają niezwykle korzystne dla Polski perspektywy. Rozmawiamy o takim wzmocnieniu bezpieczeństwa Rzeczpospolitej, jakiego nigdy wcześniej nie było" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bz4bf

Podziel się opinią

Share
d1bz4bf
d1bz4bf
Więcej tematów