Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński o ustawie o IPN. "Czas przeciąć te dyskusje"

Rząd wycofał się z ustawy o IPN, która doprowadziła do katastrofy polskiego wizerunku w świecie. Jarosław Kaczyński odczytuje to jako sygnał, że Polska i Izrael doszły w tej spornej kwestii do porozumienia. "Czas przeciąć te wszystkie, niekorzystne dla Polski, dyskusje wokół ustawy" - powiedział prezes PiS.

Share
Jarosław Kaczyński o ustawie o IPN. "Czas przeciąć te dyskusje"
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1h9cwd

Jarosław Kaczyński powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską", że Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale teraz także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy krzywdzeni "stawianiem nas w jednym szeregu" z oprawcami. Prezes PiS uważa, że dyskusje, które narosły wokół ustawy wypływały z niezrozumienia intencji rządzących, "a niekiedy i z bardzo złej woli".

Odniósł się też do zarzutów, formułowanych m. in. przez Donalda Tuska, że przez nowelizację ustawy o IPN używano oszczerczego zwrotu "polskie obozy zagłady" częściej, niż do tej pory. "To wyjątkowo ohydna manipulacja" - ocenił. Jego zdaniem, dzięki pełnemu poparciu Izraela, teraz będzie łatwiej walczyć o dobre imię Polski.

Jarosław Kaczyński uchylił też rąbka tajemnicy co do polsko-izraelskich negocjacji w tej sprawie. Przyznał, że nie ma zgody tych osób na wymienienie ich z imienia i nazwiska, ale to były dwie "niezwykle sprawne, profesjonalne" osoby, które "wykonały dla naszej ojczyzny doskonałą robotę".

Zobacz też: Bosak w programie "Tłit": wielu Polaków ma niepoprawne politycznie rozważania na temat islamu

Prezes PiS nie ukrywa, że porozumienie z Jerozolimą było konieczne także w kontekście poprawnych relacji z USA. "Relacje z naszym strategicznym sojusznikiem w NATO mają niezwykle korzystne dla Polski perspektywy. Rozmawiamy o takim wzmocnieniu bezpieczeństwa Rzeczpospolitej, jakiego nigdy wcześniej nie było" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1h9cwd

Podziel się opinią

Share
d1h9cwd
d1h9cwd
Więcej tematów