Trwa ładowanie...
d8ss04s

Jarosław Kaczyński ujawnił swój majątek. Ma ponad 100 tysięcy złotych oszczędności

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaoszczędził 104 tysiące złotych w ubiegłym roku - tak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego za 2019 rok. Dostawał też blisko 7 tysięcy złotych emerytury miesięcznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński dostaje co miesiąc ok. 7 tys. zł emerytury
Jarosław Kaczyński dostaje co miesiąc ok. 7 tys. zł emerytury (Getty Images)
d8ss04s

Na stronie internetowej Sejmu opublikowano oświadczenia majątkowe posłów za 2019 rok. Wśród dokumentów jest m.in. oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego. Co posiada prezes Prawa i Sprawiedliwości?

Szef partii rządzącej ma 104 tysiące złotych oszczędności. W porównaniu do 2018 roku odłożył 21,3 tys. złotych. Jako poseł zarobił 94,2 tys. zł tytułem poselskiego uposażenia. Dostał również 30 tys. zł nieopodatkowanej diety poselskiej. Na jego konto wpłynęła również emerytura w wysokości 82,8 tys. zł. co daje 6,9 tys. zł miesięcznie.

Przypomnijmy, że Kaczyński definitywnie rozstał się z działalnością spółki Srebrna. W oświadczeniu składanym na początku kadencji wpisał, że posiadał jednorazowo pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji "Instytut Lecha Kaczyńskiego" oraz pozostałych wspólników w nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników Srebrna sp. . oraz wykonywania prawa głosu z wszystkich przysługujących wspólnikom udziałów w kapitale zakładowym Spółki. Pełnomocnictwo w 2019 roku zostało odwołane.

d8ss04s

Prezes PiS ma także kredyt zaciągnięty w SKOK. Do spłaty pozostało mu ok. 107 tysięcy złotych. Gwarancją zabezpieczenia hipotecznego jest jego dom. Jako powód zaciągnięcia kredytu podano "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem". W oświadczeniu majątkowym, które polityk składał na początku kadencji, wpisał, że ma 109 tys. zł zadłużenia.

Co ciekawe, na samym dole oświadczenia majątkowego nie zgadzają się ze sobą daty złożenia oświadczenia przez prezesa PiS i data wpłynięcia do sekretariatu marszałka Sejmu. Kaczyński wpisał datę 24 czerwca. Pieczęć, że oświadczenie wpłynęło, jest datowana na 27 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8ss04s

Podziel się opinią

Share

d8ss04s

d8ss04s
Więcej tematów