Trwa ładowanie...
dgrbfs5

Jarosław Kaczyński pisze o "nihilistycznym szaleństwie"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał list do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", w którym gratuluje im postawy podczas niedawnych wydarzeń w Polsce. Wicepremier ponownie użył mocnych określeń pod adresem protestujących przeciwko wyrokowi TK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński pisze o "nihilistycznym szaleństwie"
Jarosław Kaczyński pisze o "nihilistycznym szaleństwie" (PAP)
dgrbfs5

"Wyrażam wdzięczność, że daliście odpór wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości" napisał Kaczyński w liście do uczestników Zjazdu Klubów "GP".

Jarosław Kaczyński o "nihilistycznym szaleństwie"

Wicepremier podziękował w liście za jego zdaniem piękną postawę w czasie protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji. Reakcję adresatów listu na demonstracje nazwał piękną.

dgrbfs5

"Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie, angażując się spontanicznie w obronę świątyń oraz tworząc Straż Patriotyczną pod hasłem "Brońmy Krzyża, obrońmy Polskę". Po raz kolejny nie zawiedliście Państwo, dając odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości" - dziękował prezes PiS.

Kaczyński po raz kolejny użył pod adresem protestujących określeń użytych podczas swojego apelu o obronę kościołów. "To dzięki takim właśnie dającym w czasie próby świadectwo miłości wiary i ojczyzny postawom postawiliśmy tamę temu nihilistycznemu szaleństwu" - ocenił.

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym to izolatorium? Riposta dyrektora placówki

Jarosław Kaczyński o sukcesie ZP i o atakach na obóz władzy

Prezes PiS podziękował również w liście za udział w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Podkreślił, że choć druga fala pandemii jest obecnie dominującym tematem w Polsce, to nie można zapominać o wielkim sukcesie, jakim była reelekcja Dudy. "To wielkie strategiczne zwycięstwo zapewniło obozowi Zjednoczonej Prawicy możliwość realizowania programu i budowania polskiej wersji państwa dobrobytu" - uważa Kaczyński.

dgrbfs5

Wicepremier stwierdził jednak, że przed Zjednoczoną Prawicą i jej sympatykami wciąż jeszcze dużo pracy, która spotka się zapewne z atakami "Przed nami wiele wielkich wyzwań, które, tak jak poprzednie, wymagać będą od nas mobilizacji, zaangażowania, ofiarności i samozaparcia. Będziemy bowiem, jako obóz wierności wierze i Polsce, atakowani z różnych stron na wiele sposobów. Atakowani tym gwałtowniej, im większe będą nasze sukcesy w budowaniu sprawiedliwej i solidarnej Polski, silnej duchem i gospodarką, suwerennej, realizującej nasze polskie interesy Rzeczypospolitej" - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgrbfs5

Podziel się opinią

Share
dgrbfs5
dgrbfs5
Więcej tematów