Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński o PiS: Nie pójdziemy w lewo

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w najnowszym wywiadzie ostro wypowiada się o największej partii opozycyjnej. Mówi także o Zjednoczonej Prawicy. I zastanawia się, czy nie tworzy się nowy pomysł na pokonanie PiS w wyborach.

Share
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiŹródło: EASTNEWS, Fot: EASTNEWS
d2x5tn0

Jak wygląda polityczny układ sił na koniec 2020 roku? Swoją ocenę sytuacji w rozmowie z "Rzeczpospolitą" (cała rozmowa ukaże się w poniedziałek) przedstawia prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Pierwsza obserwacja - jak podkreśla przeprowadzający rozmowę z prezesem dziennikarz Michał Kolanko - dotyczy samego PiS. - Prawą flankę utrzymujemy i jesteśmy na niej mocni. Nie pójdziemy na lewo, to jest oczywiste - mówi Kaczyński (o tym, że prezes planuje zwołać Radę Koalicji ws. sytuacji w obozie rządzącym, pisaliśmy niedawno w Wirtualnej Polsce).

d2x5tn0

Jarosław Kaczyński o układzie z Hołownią

Druga obserwacja - jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita" - dotyczy obecnego kursu Platformy Obywatelskiej. - Platforma poszła bardzo ostro w lewo, w stronę lewackiego ekstremizmu, co nas trochę zaskakuje - przyznaje lider PiS.

Kaczyński zastanawia się, czy tworzy się nowy układ opozycji. - Pytanie, czy jest prawdą, że to układ z Hołownią, że oni mają wypchnąć lewicę, a Hołownia ma zająć miejsce na centrum. Wszystko to jest nowym-starym pomysłem, by nas pozbawić władzy - mówi lider Zjednoczonej Prawicy.

"Skandaliczne słowa" w Sejmie. Cezary Tomczyk oburzony nagraniem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2x5tn0

Podziel się opinią

Share
d2x5tn0
d2x5tn0
Więcej tematów