Trwa ładowanie...
didcwjq

Jarosław Kaczyński nie dostał zaproszenia na spotkanie z Viktorem Orbanem

Viktor Orban nie planował spotkania z Jarosławem Kaczyńskim - dowiedziały się "Fakty" TVN w kancelarii premiera Węgier. PiS informował w czwartek, że Kaczyński nie przyjął zaproszenia na spotkanie z Orbanem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński, prezes PiS
Jarosław Kaczyński, prezes PiS (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
didcwjq

"Ani Kancelaria Premiera, ani pan premier Viktor Orban nie planował i nie zainicjował spotkania z prezesem partii, panem Jarosławem Kaczyńskim na dzień wczorajszy w Warszawie" - poinformowała kancelaria Orbana.

Viktor Orban w czwartek składał w Polsce wizytę. Spotkał się z premier Ewą Kopacz i wziął udział w debacie gospodarczej.

Błaszczak: Kaczyński nie przyjął zaproszenia

didcwjq

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie przyjął zaproszenia na spotkanie z premierem Węgier Viktorem Orbanem - informował w czwartek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

- Z otoczenia premiera Węgier nadeszło zaproszenie dla premiera Jarosława Kaczyńskiego na spotkanie. Premier Kaczyński odmówił tego spotkania ze względu na to, że postawa premiera Węgier burzy solidarność europejską. Niestety nie tylko premiera Węgier, bo postawa kanclerz Niemiec, a także prezydenta Francji na przestrzeni kilku ostatnich lat, także solidarność unijną burzy - powiedział Błaszczak.

Jak dodał, propozycja spotkania pojawiła się w środę. - Ze względu na sytuację polityczną takie spotkanie w naszej ocenie nie ma sensu - podkreślił szef klubu PiS.

Trzaskowski: nie było zaproszenia

didcwjq

Już w czwartek wieczorem pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Jarosław Kaczyński nie otrzymał zaproszenia na spotkanie w Viktorem Orbanem.

- Można prowadzić wobec najważniejszych polityków europejskich politykę a la PiS, czyli chować się, obrażać albo z hukiem ogłaszać, że się nie przyjmie zaproszenia na spotkanie, którego to zaproszenia w ogóle nie było - mówił w "Faktach po Faktach" Rafał Trzaskowski, wiceszef MSZ.

Trzaskowski dodał, że rozmawiał z osobami z otoczenia Orbana, które twierdziły, że Kaczyński nie otrzymał zaproszenia na spotkanie.

didcwjq

Podziel się opinią

Share
didcwjq
didcwjq
Więcej tematów