Trwa ładowanie...
duqy2dt

Jarosław Kaczyński nagrany. Jest wniosek do Marszałek Sejmu

"Tak do Sejmu wchodzi paradyktator J. Kaczyński. Wejściem dla Marszałka Sejmu" - napisał na Twitterze Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej. Poseł opozycji przy okazji zwrócił uwagę na pewien aspekt bezpieczeństwa parlamentarzystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm. Jarosław Kaczyński wchodzi do budynku parlamentu
Sejm. Jarosław Kaczyński wchodzi do budynku parlamentu (Twitter, Fot: Cezary Tomczyk)
duqy2dt

"Jego ochroniarze z widoczną bronią wchodzą do Sejmu bez kontroli pirotechnicznej. Bez bramek. Bez żadnego trybu. Nielegalnie" - dodaje Tomczyk. I zamieszcza nagranie z Jarosławem Kaczyńskim wchodzącym do budynku przy Wiejskiej

Poseł PO zapowiedział także podjęcie odpowiednich kroków prawnych. "Składam zapytanie do Marszałek Elżbiety Witek, jak mogła do tego dopuścić" - kończy swój wpis na Twitterze.

Zgodnie z przepisami do budynku przy Wiejskiej nie można wnosić broni oraz niebezpiecznych materiałów. Zwolnieni z tego przepisu są jedynie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej oraz Służby Ochrony Państwa.

duqy2dt

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy Jarosław Kaczyński został nagrany przez posłów opozycji. Sposób poruszania się Sejmie przez prezesa PiS krytykował m.in. Sławomir Nitras.

- Ochroniarz prezesa PiS w kuluarach? On nie przechodzi kontroli. To, że powiedział mi, że nie ma broni, to nie znaczy, że jej nie ma - przyznawał poseł PO w jednym z wywiadów. Wtedy, podobnie jak teraz Tomczyk, złożył pismo do Marszałka Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

duqy2dt

Podziel się opinią

Share
duqy2dt
duqy2dt
Więcej tematów