Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński na pogrzebie Stefana Strzałkowskiego. "Służył dobrej zmianie"

Jarosław Kaczyński przemawiał na pogrzebie polityka PiS Stefana Strzałkowskiego. - Był człowiekiem dobrej zmiany i służył tej dobrej zmianie. Wszyscy ponieśliśmy wielką stratę – mówi w kościele prezes PiS.

Jarosław Kaczyński na pogrzebie Stefana Strzałkowskiego. "Służył dobrej zmianie"Źródło: East News
d49evhn
d49evhn

Stefan Strzałkowski zmarł 8 listopada w szpitalu MSWiA w Warszawie. Był posłem PiS i wieloletnim burmistrzem Białogardu. Miał 62 lata. - Był człowiekiem, który dbał o to kiedyś zaniedbane miasto. Dbał o ludzi, pomagał im. Potrafił przeciwstawiać się złu i zagrożeniom, złoczyńcom. Nie bał się być dobrym. Dzięki temu uczynił dla Białogardu wiele dobrego – mówi Jarosław Kaczyński.

- Kiedyś przyjechałem do tego miasta, kiedy prezydentem został urodzony tutaj Aleksander Kwaśniewski, i był to obraz wstrząsający. Widziałem je też po latach działalności Stefana. To było zupełnie inne miasto. Jego wkład w to dzieło jest wielki – podkreślił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński dodał, że Stefan Strzałkowski był człowiekiem dobrej zmiany. - I służył tej dobrej zmianie. Wszyscy ponieśliśmy wielką stratę – mówi szef PiS.
Następnie złożył kondolencje rodzinie polityka PiS. Pogrzeb Stefana Strzałkowskiego odbył się w asyście wojskowej w Białogardzie.

Stefan Strzałkowski mandat posła objął w 2009 roku po śmierci Mariana Golińskiego. Wygrał kolejne wybory w 2011 roku, zdobyć wystarczającej liczby głosów nie udało mu się z kolei w 2015 roku. Jednak kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie został posłem, zastępując Czesława Hoca. W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji.

d49evhn

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

d49evhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49evhn
Więcej tematów