Trwa ładowanie...
Stefan Strzałkowski
+1

Stefan Strzałkowski nie żyje. Był posłem PiS

Zmarł Stefan Strzałkowski, polityk Prawa i Sprawiedliwości. "Spoczywaj w pokoju przyjacielu" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

Share
Stefan Strzałkowski nie żyje. Był posłem PiS
Źródło: East News, Fot: Paweł Kozioł/REPORTER/EAST NEWS
d42fa11

Zmarł poseł PiS i wieloletni burmistrz Białogardu Stefan Strzałkowski. Miał 62 lata.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", polityk zmarł w nocy z czwartku na piątek w szpitalu MSWiA w Warszawie. Europoseł PiS Joachim Brudziński zamieścił na Twitterze poruszający wpis.

d42fa11

"Dziś w nocy zmarł nasz serdeczny kolega i przyjaciel Poseł Stefan Strzałkowski. Był wieloletnim Burmistrzem Białogardu, Starostą, Posłem na Sejm, ale przede wszystkim był niezwykle dobrym człowiekiem. Będzie nam Stefciu bardzo Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju przyjacielu" - napisał Joachim Brudziński.

"Kochał swoją małą ojczyznę i zawsze walczył o jej sprawy. Najbliższym pana posła składam wyrazy najszczerszego współczucia. Niech spoczywa w pokoju" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Zareagował też Paweł Kukiz. "Lubiłem go. Tak zwyczajnie, po ludzku. Był dobrym, serdecznym, ciepłym człowiekiem. Przykro było patrzeć, jak z miesiąca na miesiąc pożera go choroba. Smutno. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny" - napisał na Facebooku.

- To naprawdę bardzo smutna informacja dla nas wszystkich. Bo nikt nie zrobił dla naszego regionu tyle, co Strzałkowski. To będzie dla nas trudny okres. Bardzo, bardzo żałuję, bo znałem posła Strzałkowskiego naprawdę dobrze. Potrafił znaleźć wspólny język z każdym - powiedział lokalnej gazecie Piotr Pakuszto, obecny starosta powiatu białogardzkiego.

d42fa11

Stefan Strzałkowski mandat posła objął w 2009 roku po śmierci Mariana Golińskiego. Wygrał kolejne wybory w 2011 roku, zdobyć wystarczającej liczby głosów nie udało mu się z kolei w 2015 roku. Jednak kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie został posłem, zastępując Czesława Hoca. W wyborach w 2019 nie uzyskał poselskiej reelekcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42fa11

Podziel się opinią

Share
d42fa11
d42fa11
Więcej tematów