Trwa ładowanie...
d4auxug
wybory
05-09-2011 11:10

Jarosław Kaczyński: mój następca musi mieć siłę

- Mam 62 lata więc pytanie (o następcę) jest bardzo uzasadnione, choć są ludzie starsi, a bardzo aktywni - powiedział Jarosław Kaczyński odpowiadając na pytanie: "Czy PiS bez Jarosława Kaczyńskiego jest możliwe? Czy wychowuje już pan i ma upatrzonych następców?". - Musi mieć siłę i przekonanie by linię PiS utrzymać a jednocześnie być człowiekiem, na którego żadnego kija nie można znaleźć. Jeśli przyjdzie nieodporny, choćby najzdolniejszy, ale ze słabościami, zostanie zniszczony w polityce - dodał prezes PiS.

Share
d4auxug

W rozmowie z portalem wybrzeze24.pl mówił, że kiedyś był zestawiany z prof. Wiesławem Chrzanowskim, który wówczas był nieco młodszy od mojego ojca. - Pisano o nas „starzy przywódcy prawicy”. Przyjdzie oczywiście moment, w którym odejdę. Partia będzie musiała sama zdecydować. Na pewno nie będę pokazywać palcem kto ma być moim następcą.

Na temat ewentualnych scenariuszy powyborczych powiedział. - Scenariusze są różne, od sukcesu absolutnego i bezwzględnej większości. Ten jest najmilszy i najprostszy. Drugi scenariusz to taki, że możemy w różnych okolicznościach uczestniczyć w tworzeniu rządu. Chcę bardzo mocno podkreślić, że nie ma mowy o koalicji z SLD.

Kaczyński uważa, że to jest kwestia programów a nie osobistych niechęci i pamięci oraz jakiegoś odegrania się za krzywdy. - Nie bardzo widzę jakieś punkty zbieżne z Platformą. Mamy radykalnie odmienną koncepcję Polski. Chyba, że byłaby arcytrudna sytuacja, zapaść finansów publicznych, konieczność ratowania kraju na poziomie elementarnym. Mam nadzieję, że taka dramatyczna sytuacja nie nastąpi - podkreślił.

d4auxug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4auxug
d4auxug
Więcej tematów