Trwa ładowanie...
d448x78

Jarosław Kaczyński i jego teczki. Prezes PiS archiwizuje wszystko

Jarosław Kaczyński w swoim biurze zgromadził tysiące teczek. Prezes PiS każe swoim współpracownikom skrupulatnie archiwizować każdy dokument, który trafia do jego biura. Są skargi, anonimy i inne listy, a także donosy na ważne osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński ma w swoim archiwum teczkę m.in na prezesa Orlenu Daniela Obajtka
Jarosław Kaczyński ma w swoim archiwum teczkę m.in na prezesa Orlenu Daniela Obajtka (East News, Fot: Tomasz Radzik/Agencja SE)
d448x78

Jarosław Kaczyński lubi mieć porządek w papierach. A osoba, która kieruje największą partią w kraju, ma takich papierów bardzo dużo. Na początku miesiąca media obiegły zdjęcia prezesa PiS w jego archiwum - segregatory, teczki i miliony dokumentów - Kaczyński każe archiwizować każde pismo, które wpływa do jego biura.

- To, co widać na zdjęciach, to tylko jedno pomieszczenie. Jest tego znacznie więcej - mówi "Faktowi" bliski współpracownik prezesa PiS Radosław Fogiel. Spośród tajemniczych sygnatur teczek dziennikarze tabloidu zwrócili uwagę na jedno nazwisko.

Jarosław Kaczyński i jego teczki. Są "kwity" na prezesa Orlenu

W morzu dokumentów w archiwum prezesa znalazł się opasły tom z nazwiskiem prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Na teczce widnieje dopisek Stróża. To miejscowość w Małopolsce, w której od połowy lat 90-tych pracował Obajtek.

d448x78

Zobacz też: Jarosław Kaczyński czeka w kolejce na zabieg kolana. Wiemy, jak długo

Obecny szef PKN Orlen najpierw był operatorem maszyn w miejscowej firmie, a później jej kierownikiem. Awansował na radnego, następnie został wójtem Pcimia. Mimo zaledwie 43 lat, był już szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, członkiem rady nadzorczej LOTOS Biopaliwa i prezesem Energi.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński nagrany. Jest wniosek do Marszałek Sejmu
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS. "Stoimy na straży normalności"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów