Trwa ładowanie...
d3d96pe
kryzys

Jarosław Kaczyński: dobrze, że protest się skończył, ale trzeba wyciągnąć wnioski

Dobrze, że okupacja się skończyła. Ale muszą być wyciągnięte wnioski - stwierdził po zawieszeniu przez PO protestu w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem powinien się tym zająć wymiar sprawiedliwości w myśl zasady, że wszyscy Polacy są równi wobec prawa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński: dobrze, że protest się skończył, ale trzeba wyciągnąć wnioski
(PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d3d96pe

- Dobrze, że okupacja się skończyła, natomiast muszą być wyciągnięte wnioski, i te które dotyczą wydarzeń, które za nami, czyli tych wszystkich deliktów regulaminowych, ale także prawno-karnych, które miały miejsce. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, trzeba tak przebudować Regulamin Sejmu, aby tego rodzaje operacje były bardzo, bardzo utrudnione - powiedział prezes PiS.

Jak dodał, innym wyjściem jest "uczciwa umowa między partiami - że wracamy do cywilizowanych norm, jeśli chodzi o funkcjonowanie parlamentu i jeśli chodzi o to, co się dzieje na sali parlamentarnej".

Prezes PiS odniósł się także do zapowiedzi lidera PO, o złożeniu wniosku o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego wniosek ten "ma charakter nieracjonalny, żeby nie mówić kabaretowy".

- Nie ma wątpliwości, że marszałek Kuchciński będzie dalej marszałkiem. Natomiast co do tego, co się będzie działo z osobami, które uczestniczyły w oczywistym łamaniu regulaminu, a także, w moim przeświadczeniu, prawa karnego, to trzeba będzie podjąć odpowiednie decyzje. Ale sądzę, że to będą decyzje wynikające ze zwykłej zasady: wszyscy Polacy są równi wobec prawa” - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

d3d96pe

Podziel się opinią

Share

d3d96pe

d3d96pe
Więcej tematów