Trwa ładowanie...
d3r3qrt

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku 2019. Wyróżniono też Kornela Morawieckiego

"Gazeta Polska" wyróżniła Jarosława Kaczyńskiego tytułem Człowieka Roku 2019. Z kolei Kornel Morawiecki został pośmiertnie nagrodzony statuetką im. Św. Grzegorza I Wielkiego. - Ojciec miał bardzo głęboko w sercu Polskę i żył dla niej całe życie – powiedział na gali premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki odbiera wyróżnienie w umieniu śp. Kornela Morawieckiego.
Premier Mateusz Morawiecki odbiera wyróżnienie w umieniu śp. Kornela Morawieckiego. (PAP)
d3r3qrt

W niedzielę w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się Gala Człowieka Roku "Gazety Polskiej". Przyznano na niej wyróżnienia w trzech kategoriach: Człowiek Roku, nagroda Klubów "Gazety Polskiej" oraz nagroda miesięcznika "Nowe Państwo" im. Św. Grzegorza I Wielkiego. Tą ostatnią nagrodzono śp. Kornela Morawieckiego oraz ocalałego z Holokaustu Edwarda Mosberga.

Odbierając wyróżnienie w imieniu ojca szef polskiego rządu powiedział, że Kornel Morawiecki do ostatnich swoich dni "chciał walczyć o lepszą Polskę". - Chciał być senatorem RP po to, żeby zmieniać kraj. Chciał pracować nad syntezą między Polską wolną, niepodległą, a jak najbardziej sprawiedliwym ładem Rzeczypospolitej - podkreślał. Polityk zaznaczył, że jako założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki potrafił powiedzieć "nie" nawet kiedy oznaczało to "złamanie pewnej ścieżki życiowej, kariery zawodowej, naukowej".

d3r3qrt

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został z kolei wyróżniony tytułem Człowieka Roku 2019 "Gazety Polskiej". Lider partii rządzącej nie skupiał się na politycznych osiągnięciach ostatnich latach, ale podkreślał, że "przed nami jeszcze jedne wybory, te decydujące". - Musimy wygrać. Mamy ku temu siły. Pokazaliśmy to w zeszłym roku i mam nadzieję, że pokażemy także w tym - powiedział Kaczyński.

Laureatem nagrody Klubów "Gazety Polskiej" został arcybiskup Marek Jędraszewski.

Zobacz też: Konwencja Andrzeja Dudy. "Mam nadzieję, że zapamiętamy ją jako pożegnalną"

Źródło: Gazeta Polska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r3qrt

Podziel się opinią

Share
d3r3qrt
d3r3qrt
Więcej tematów