Trwa ładowanie...
d3ooljl

Jarosław Gowin wraca do rządu. Piotr Duda krytykuje nowego szefa resortu pracy

Jarosław Gowin już niedługo zostanie zaprzysiężony na wicepremiera. Lider Porozumienia będzie także ministrem rozwoju i pracy. - To jest tak, jakby napluto komuś w twarz, i PiS zrobiło to "Solidarności" - ocenił tę nominację Piotr Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin wraca do rządu. Sprzeciwia się temu lider "Solidarności" Piotr Duda
Jarosław Gowin wraca do rządu. Sprzeciwia się temu lider "Solidarności" Piotr Duda (PAP, Fot: PAP, Szymon Łabiński)
d3ooljl

Nowa umowa koalicyjna zawarta przez twórców Zjednoczonej Prawicy założyła powrót lidera Porozumienia do rządu. Jarosław Gowin odszedł z niego w kwietniu po tym, jak stał się przeciwnikiem organizowania wyborów prezydenckich w środku pandemii koronawirusa. Teraz jednak znów obejmie stery wicepremiera, a także ministra rozwoju, pracy i technologii. Ta nominacja nie przypadła do gustu części związkowców.

- Dzisiaj ten, który w Platformie działał i dołożył się do umów śmieciowych, dołożył rękę do podwyższenia wieku emerytalnego, jemu oddaje się tę pracę. Powiem po związkowemu. To jest tak, jakby napluto komuś w twarz, i PiS zrobiło to "Solidarności" - ocenił podczas konferencji prasowej w Płocku Piotr Duda. Samemu Gowinowi zarzucił liberalne poglądy gospodarcze.

Lider legendarnego związku zawodowego oświadczył, że jeżeli PiS tą nominacją próbuje wytworzyć konflikt z "S", to zrobił w tym kierunku "wielki krok". - Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2015 roku i 2019 roku tylko dlatego, że poszli z postulatami pracowniczymi. A te przygotowała "Solidarność" - przekonywał Duda.

d3ooljl

Wybory 2020. Gowin: tyle sukcesów, a o wynik musieliśmy drżeć

Kandydatura Gowina ma być także elementem rozmów, jakie związkowiec planuje przeprowadzić z prezydentem. - Wiemy, że w panu prezydencie mamy człowieka prawdziwego dialogu. Ja sobie nie wyobrażam, że przewodniczącym rady dialogu społecznego, bo teraz jest zmiana i radę przejmuje strona rządowa, będzie pan premier Gowin. To jest po prostu niewyobrażalne. Zostaliśmy po prostu przez PiS sprzedani - grzmiał Piotr Duda.

Według związkowca nominacja Gowina na szefa resortu pracy to "zachwianie równowagi między społeczną a rynkową gospodarką". - Dlatego uważamy, że w taki sposób się nie postępuje i tego my tak, jako "Solidarność", na pewno nie zostawimy - zapowiedział enigmatycznie Duda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ooljl

Podziel się opinią

Share
d3ooljl
d3ooljl
Więcej tematów