Trwa ładowanie...
du1dupo

Jarosław Gowin o repolonizacji mediów: Czeka nas dyskusja wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy

Jarosław Gowin odniósł się do kwestii repolonizacji mediów. - Jeżeli naturalne mechanizmy wolnorynkowe doprowadzą do większego spluralizowania mediów i większego udziału kapitału polskiego, to jest to zjawisko pozytywne - powiedział prezes Porozumienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin o repolonizacji mediów: Czeka nas dyskusja wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy
Jarosław Gowin o repolonizacji mediów: Czeka nas dyskusja wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy (PAP)
du1dupo

Jarosław Gowin będąc gościem w TVN24, powiedział, że obóz Zjednoczonej Prawicy czeka dyskusja. - O repolonizacji, o tym, co minister Kowalski nazywa repolonizacją, nie dyskutowaliśmy. Wolę mówić o dekoncentracji. Ale ta dekoncentracja, repolonizacja, musi się dokonywać metodami rynkowymi - podkreślił Jarosław Gowin.

- Jesteśmy dumni, gdy czytamy, że polski przedsiębiorca kupuje, załóżmy, hutę stali należącą do zagranicznego koncernu. Na podobnej zasadzie, jeżeli naturalne mechanizmy wolnorynkowe doprowadzą do większego spluralizowania mediów i większego udziału kapitału polskiego, to jest to zjawisko pozytywne - dodał.

Zaznaczył jednocześnie, że na razie to "postulat jednego ministra, czy szerzej jednego środowiska politycznego w ramach Zjednoczonej Prawicy". Polityk podkreślił, że ustawowa repolonizacja mediów "byłaby całkowicie sprzeczna z prawem unijnym".

du1dupo

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"

Adam Bielan o repolonizacji mediów: Chcemy takiej sytuacji, jak w Niemczech czy we Francji

Kwestię repolonizacji mediów poruszył również Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy w programie "Gość Wydarzeń". - Jeśli chodzi o repolonizację mediów, chcemy sytuacji takiej, jak w Niemczech czy we Francji, gdzie rodzimy kapitał ma zdecydowaną przewagę nad zagranicznym" - mówił.

Zapewnił, że media "nie będą wykupywane na siłę", a wszystkie ustawy dotyczące repolonizacji będą konsultowane z unijnymi instytucjami.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du1dupo

Podziel się opinią

Share
du1dupo
du1dupo
Więcej tematów