Trwa ładowanie...
d4l3txd

Jarosław Gowin: jestem gotów na współpracę z PiS

- Rządy Tuska oznaczają stagnację. Obóz zmian może powstać tylko po prawej stronie. Jeśli prawica chce odsunąć Tuska od władzy i nie dopuścić do koalicji z SLD, musi się zjednoczyć. Jestem gotów na współpracę z Jarosławem Kaczyńskim - deklaruje w "Kontrwywiadzie" RMF FM lider Polski Razem Jarosław Gowin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d4l3txd

Gość "Kontrwywiadu" twierdzi, że inicjatorem współpracy "może być tylko silniejszy, czyli PiS" i że o kształcie ewentualnej współpracy "przesądzą wybory samorządowe". - Nie jestem w stanie uwierzyć w zamach smoleński, ale gdybym chciał współpracować tylko z tymi, z którym się zgadzam, tworzyłbym partię jednoosobową - dodaje.

- Jestem po serii konsultacji z naszymi działaczami. Tylko nieliczni myślą o wycofaniu się - zapewnia. - Dziś przewaga PO i PiS nad pozostałymi jest druzgocąca, ale polska scena polityczna zaczęła powoli ewoluować - tłumaczy.

Według Gowina gen. Jaruzelski powinien być pochowany jako osoba prywatna, bez udziału państwa. - Inny pogrzeb oznacza, że jako państwo zgubiliśmy busolę moralną. Zamazane zostają podstawowe kryteria prawdy i fałszu. Dobra i zła - tłumaczy. - Donoszenie na kolegów z wojska, które prowadziło do wyników śmierci, udział w czystkach w armii, krwawe tłumienie strajków robotniczych, stan wojenny... - wymienia przewiny gen. Jaruzelskiego gość RMF FM.

Źródło: RMF.FM

d4l3txd

Podziel się opinią

Share
d4l3txd
d4l3txd