Trwa ładowanie...
d28hvlq
IAR

Janusz Wojciechowski przewodniczącym Intergrupy ds. Ochrony Zwierząt w Parlamencie Europejskim

Europoseł PiS Janusz Wojciechowski został przewodniczącym Intergrupy ds. Ochrony Zwierząt w Parlamencie Europejskim. O swojej nowej funkcji poinformował na konferencji prasowej w sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Wojciechowski przewodniczącym Intergrupy ds. Ochrony Zwierząt w Parlamencie Europejskim
(Wikipedia/ Jarosław Kruk)
d28hvlq

Wojciechowski powiedział, że najważniejszą sprawą, którą zajmie się w pierwszej kolejności będzie ochrona bezdomnych psów i kotów. Wyjaśnił, że chodzi o to, by stworzyć warunki do użycia w tym celu pieniędzy unijnych. Dodał, że do tej pory funkcjonuje pewien paradoks - z pieniędzy unijnych wspiera się np. hodowlę byków do walk, a nie wolno wspierać humanitarnie prowadzonych schronisk dla zwierząt.

W drugiej kolejności Wojciechowski chce zająć się wprowadzeniem w życie postulatu ograniczenia czasu transportu zwierząt rzeźnych do ośmiu godzi. Pytany, czy będzie starał się o wprowadzenie w całej Unii Europejskiej zakazu uboju rytualnego, powiedział, że tego nie zrobi, bo nie widzi szans na jego wprowadzenie. - Taka walka była już prowadzona w 2009 roku, kiedy przygotowywano rozporządzenie. Wtedy nie było politycznej woli i myślę, że teraz, ze względu na duże mniejszości religijne w krajach Europy Zachodniej, nie byłoby możliwe wprowadzenie ogólnounijnego zakazu - powiedział.

Europoseł przekonywał, że tym bardziej w interesie naszego kraju jest zachowanie tego zakazu. Jak mówił, dzięki temu polskie mięso, bez uboju rytualnego, będzie lepiej sprzedawane w Europie.

W głosowaniu Wojciechowski wygrał z kandydatką grupy Europejskiej Partii Ludowej, posłanką Sirpą Pietikainen z Finlandii.

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów