Trwa ładowanie...
d3r1fqn

Janusz Wojciechowski po spotkaniu z Ursulą Von der Leyen: jestem zadowolony

Kandydat na unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski w środę spotkał się z Ursulą Von der Leyen. Polityk jest zadowolony z przebiegu spotkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Wojciechowski
Janusz Wojciechowski (East News)
d3r1fqn

- Komisja rolnictwa to grupa wysokiej klasy fachowców. Wciąż jeszcze nie zostałem oficjalnym kandydatem. Rozmawialiśmy o rolnictwie. Jestem zadowolony z tej rozmowy. (...) Pani przewodnicząca dużo wie o mojej działalności w zakresie rolnictwa - powiedział dziennikarzom po spotkaniu z szefową KE. Wojciechowski nie zdradził jednak szczegółów spotkania.

Jak podaje Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej, Wojciechowski przedstawił Von der Leyen priorytety rozwoju rolnictwa w ramach wspólnoty i swoją wizję polityki rolnej. W rozmowie z Polskim Radiem 24 polityk podkreślał, że zamierza stworzyć długofalowy plan dla europejskiego rolnictwa.

- To będzie rok, kiedy zdecyduje się polityka rolna Unii Europejskiej na następne siedem lat. Ale ja mówię o czymś więcej - o potrzebie stworzenia polityki rolnej z perspektywą nie siedmiu, ale 27 lat albo nawet więcej, z wizją gdzieś do roku 2050 - tłumaczył.

d3r1fqn

Zobacz także: PiS wciąż zdecydowanym liderem. Nowacka komentuje najnowszy sondaż

Jan Krzysztof Ardanowski wspiera polskiego kandydata

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski twierdzi, że kandydatura Wojciechowskiego stanowi dużą szansę dla polskiego rolnictwa. - Do tej pory to na ogół ważne zachodnioeuropejskie państwa miały ten resort. Jeżeli polski komisarz mógłby o tym decydować, byłoby to wyróżnienie dla Polski - podkreślił.

d3r1fqn

Szef resortu rolnictwa uważa, że Janusz Wojciechowski byłby odpowiednim kandydatem na stanowisko komisarza ds. rolnictwa. - Znam Janusza od wielu lat, jest człowiekiem, którego bardzo cenię. Znakomicie zna funkcjonowanie Unii Europejskiej, wie, jak ta machina działa, a jednocześnie jest człowiekiem znającym rolnictwo - ocenił.

Przypomnijmy, Janusz Wojciechowski został polskim kandydatem na europejskiego komisarza po tym jak ze startu zrezygnował Krzysztof Szczerski. - Ponieważ pojawiła się wcześniej nie zakładana przez nas możliwość objęcia przez Polskę teki komisarza ds. rolnictwa, to zdecydowałem się wycofać swoją kandydaturę - tłumaczył w poniedziałek.

Źródło: TVP Info/Polskie Radio 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r1fqn

Podziel się opinią

Share
d3r1fqn
d3r1fqn
Więcej tematów