Trwa ładowanie...

Janusz Palikot komentuje akt oskarżenia. Oświadczenie byłego polityka

"Akt oskarżenia jest chybiony" - głosi oświadczenie prawnika, które opublikował Janusz Palikot. Śledczy poinformowali o skierowaniu do warszawskiego sądu aktu oskarżenia wobec byłego polityka. Chodzi o przestępstwo skarbowe.

Share
Janusz Palikot komentuje akt oskarżenia. Oświadczenie byłego polityka
Źródło: East News, Fot: Andrzej Zbraniecki
d1kajn8

Janusz Palikot na swoim blogu odniósł się do środowego komunikatu śledczych ws. aktu oskarżenia, publikując oświadczenie pełnomocnika.

"Jestem głęboko przekonany, że akt oskarżenia w tej sprawie jest chybiony. Wiele lat temu Janusz Palikot, z najlepszej woli, przyjął rozwiązanie podatkowe transakcji, z którym organ podatkowy się nie zgodził. Po wielu latach postępowania i ostatecznej decyzji organu II instancji mój klient, szanując decyzję organu skarbowego, zapłacił zaległy podatek z odsetkami" - stwierdza mecenas Mikołaj Pietrzak.

d1kajn8

"Nie ma tu zatem mowy o umyślnym popełnieniu wykroczenia czy przestępstwa skarbowego" - dodaje prawnik byłego szefa partii Twój Ruch i polityka Platformy Obywatelskiej.

"Milion złotych dla państwa"

Jak podaje warszawska prokuratura, były poseł jest oskarżony o uchylenie się od zapłacenia podatku od transakcji, która przyniosła mu 5,5 mln zł dochodu. Skarbowi Państwa należał się podatek w wysokości ok. miliona złotych.

Śledczy twierdzą, że przedsiębiorca podatku nie zapłacił. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o transakcję z 2001 roku. Spółka należąca do Janusza Palikota kupiła wtedy lubelski Polmos za 16 mln złotych.

Janusz Palikot wyraził zgodę na publikację wizerunku oraz pełnego nazwiska.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bezsensowna farsa. Miażdżący raport nt. zakazu handlu

d1kajn8

Podziel się opinią

Share
d1kajn8
d1kajn8
Więcej tematów